AKP Darıca da Bıyık adaylığını açıkladı

  • 2017-08-23 07:09:43 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
AKP Darıca da Bıyık adaylığını açıkladı

-AKP de kongreler süreci yaklaşırken ilçe başkanlığı adayları da belli olmaya başladı. AKP Darıca İlçe Başkanı Muzaffer Bıyık, 17 Eylül Pazar günü yapılacak olan kongrede, yeniden aday olacağını açıkladı.

Ak Parti Darıca İlçe Başkanı Muzaffer Bıyık, ilçe teşkilatında düzenlediği basın toplantısıyla, yeniden başkanlık için aday olacağını açıkladı. Başkan Bıyık’ı partilileri ve Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak yalnız bırakmadı. 

Genel Merkez ve İl başkanlığının aldığı karara göre Mevcut İlçe Başkan Muzaffer Bıyık, 17 Eylül’de yapılacak olan kongrede tek listeyle yeniden aday olacak. Genel Merkez’in ve İl Başkanlığının aldığı karar sonrası çok mutlu olduğunu ifade eden AKP Darıca İlçe Başkanı Muzaffer Bıyık, ‘’Ben kadere inanan birisiyim. 2009 yılında ilçe başkanlığına atanmam ile beraber partimizin her kademesiyle bir olduk.’’ Dedi.

Bugün itibariyle Kocaeli de il başkanının başkanlığında yapılan istişareler sonucunda şahsıyla alakalı ilçe başkanlığı 4. olağan kongre sürecinde ilçe başkanı adayı olduğunu beyan ettiğini ifade etti.

Bıyık konuşmasında şu sözlere yer verdi;’’ Teşkilatların yenilenmesi kongre sürecinde teşkilatta görev yapan, bundan sonra devam edemeyecek arkadaşlar olabilecektir ben bugüne kadar gelmeme sebep olan yönetim kurulu üyelerine vermiş oldukları desteklerden dolayı teşekkür ediyorum. Yeni listede 30 kişilik yönetim kurulu üyesi sayısı 25’e düştü. 25 kişilik yönetim kurulu üyelerini genel merkezin kriterleri çerçevesinde il başkanlığının da onayı olmak üzere listeyi hep beraber 17 Eylül deki kongrede son noktayı koyacağız. Yeni yönetimi 17 Eylül de Adnan Menderes Kültür Merkezi’nde beyan etmiş olacağız.’’

 

Başkan Karabacak ‘’hizmetlere devam’’

 

Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak da toplantıda yaptığı konuşmada; ‘’Bu bir siyasi harekettir bu siyasi hareketin içinde bugüne kadar mahalle, ilçe teşkilatlarında

 

görev yapmış olan tüm arkadaşlarımı kutluyorum. Bu bir bayrak yarışıdır bu bayrak yarışı içerisinde partimize ve şehrimize en güzel şekliyle nasıl hizmet edilecekse ortak bir payda ile bu çalışmaları şekillendirmek gerekiyor. Nefsi ve hissi davranmak asla söz konusu olmaz çünkü partimiz bir dava hareketidir. Biz yapılması gereken ne varsa, atılması gereken adım varsa atmaya devam edeceğiz. Birlik ve beraberlik içinde olduğumuzu buradan bir kez daha duyurmak isterim.’’ Dedi.