Gebze'de kurban satıcıları isyanda!

  • 2017-08-20 10:13:54 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Gebze'de kurban satıcıları isyanda!

Gebze’nin Kirazpınar Mahallesi’ndeki kurban pazarındaki satıcılar Gebze Belediyesi’nden şikayetçi. Gebze Belediyesi’nin kira bedeli olarak 1 milyon liraya yakın ücret aldığını söyleyen kurban satıcıları, buna karşın pazarda hiç elektrik olmadığını, altyapının hazırlanmadığını ve hayvan kontrollerinin yeterince yapılmadığını söylediler.

 

EN BÜYÜK SIKINTI ELEKTRİK

 

Ağrı’dan kurbanlık büyükbaş hayvan getiren kurbanlık satıcılarından Hüseyin Madraz, “Belediye bize burada yer verdi ancak hiçbir altyapı hizmeti sunmadı. Kurban pazarımızda elektrik hiç yok. Çay ocağında soğuk su yok. Cep telefonlarımızı bile şarj edemiyoruz” diye konuştu. Kurban pazarında 150 çadır kurası çekilmesine rağmen 300’e yakın çadır kurulduğunu da belirten Madraz, “Buraya çok sayıda yüklü hayvan (hamile) getiriliyor. Bunların kontrolü yapılsa da pazardan dışarı çıkarılmadı. İnsanlar kurbanlıktan anlamadığı için kurbana uygun olmayan hayvanları alma durumları olabilir. Bunun önüne geçilmeli” dedi.

 

 

ALTYAPI YOK, HER YER ÇAMUR

 

Kurban pazarında çay ocağı işletmeciliği yapan Gazi Yıldız da, altyapı hizmetlerinin yetersizliğinden şikayetçi olarak, “Görüyorsunuz, her taraf çamur içinde. Bu kadar kişiye sadece iki tane lavabo ve tuvalet yapılmış. Herkes kuyruk bekliyor” diye konuştu. Gazi Yıldız, elektrik olmadığı için çay ocağında soğuk su bile satamadığını ifade ederek, “Belediye çadır başına 4 bin lira aldı ama hiçbir hizmet vermiyor” diye konuştu.

 

Kurban satıcıları, Gebze Belediyesi’nin kendilerinden 1 milyon liraya yakın çadır kira parası topladığını ancak karşılığında hizmet sunmadığını söyleyerek şikayet ettiler.