Birinci derece de sorumluyuz!

  • 2017-08-16 12:35:42 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Birinci derece de sorumluyuz!

-Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, yerel yönetimler olarak denetimsiz ve ruhsatsız binaların yapılmasını önlemek ve depreme uygun binalar inşa etmekle birinci derecede sorumluluk taşımakta olduklarını ifade etti.

17 Ağustos 1999 Marmara Depreminin 18. Yıldönümü nedeniyle mesaj yayınlayan Belediye Başkanı Şükrü Karabacak mesajında; “ülke olarak 18 yıl önce meydana gelen ve binlerce vatandaşımızı yitirdiğimiz Marmara depremi,  ülke olarak yaşadığımız en ağır felaketlerden birisi olarak hafızlardaki yerini korumaktadır. Asrın felaketi olarak nitelendirilen deprem sonrası, ülkemiz adeta tek yumruk olmuş, milletçe kenetlenen ülkemiz örnek bir mücadele sergileyerek depremin ağır hasarlarını en kısa sürede atlatmıştır. Ülke olarak maalesef deprem kuşağında yer almaktayız. Geçmişte yaşadığımız acı tecrübelerden ders almak kaydıyla, bireyler olarak, yerel yönetimler ve hükumet olarak olarak depreme karşı gerekli tedbirleri almak hayati önem taşımaktadır. Bizler yerel yönetimler olarak denetimsiz ve ruhsatsız binaların yapılmasını önlemek ve depreme uygun binalar inşa etmekle birinci derecede sorumluluk taşımaktayız. Her birey deprem gerçeğini her daim hatırlayarak depreme karşı her türlü hazırlığını yapmakla yükümlüdür.

 Bu vesileyle; milletçe büyük acılar yaşadığımız 17 Ağustos Marmara Depreminde hayatını kaybeden tüm deprem şehitlerimizi rahmetle anıyor, geride kalan acılı kardeşlerimize sabır diliyorum. Rabbim ülkemizi bu tür felaketlerden korusun.” diyerek duygularını dile getirdi.