CHP'li Kaplan fena patladı

  • 2017-08-11 10:07:58 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
CHP'li Kaplan fena patladı

CHP Kocaeli eski milletvekili Mehmet Hilal Kaplan,  hakkında çıkan FETÖ iddiasına ilişkin bir basın toplantısı düzenledi. Toplantıya, bu haberi yazan muhabir Hanifi Surun da katılırken, CHP’li vekil Hanifi Surun’a doğru dönerek,  ‘Sen ruhunu ve kalemini satmış zavallısın, onursuzsun, ahlaksızsın,  psikopatsın” diye eleştirdi.

Bu muhabirin ve çalıştığı gazetenin kendisine yönelik son dönemde sistemli ve organize bir şekilde karalama yürüttüğünü söyleyen Kaplan, söz konusu muhabirin yapmış olduğu haberleri tek tek göstererek, “Bu haberleri yaparken hiç utanmıyor musun? Basının özgür olmasını savunuyorum ama basın meslek ilkelerine ve etik değerlerine uyulması gerekir. Sürekli iftira ve yalan haberler. Eğer içinde bir parça onur kalmışsa kendini düzelt yoksa bundan sonra yaptıklarının hesabını hukuk yoluyla soracağım” diye konuştu.

 

FETÖ İDDİASI AKIL FUKARALIĞI

 

Geçtiğimiz günlerde kendisiyle ilgili yapılan FETÖ iddiasına ilişkin haberi akıl fukaralığı olarak niteleyen Kaplan, “Ben sosyalist gelenekten gelen sosyal demokrat biriyim. Hayatım boyunca laik ve hukuk devletini savundum, devletin içindeki din yapılanmalarına karşı çıktım. Kimseyi inanç, siyasi düşünce ve yaşam biçimine göre ayırt etmedim. Beni FETÖ ile bağdaştırmak akıl fukaralığından başka bir şey değildir” diye konuştu.

 

DEDİKODULARDAN VAZGEÇİN

 

Toplantıya CHP Gebze ilçe başkanı Recep Dursun, meclis üyeleri Dilek Tan, Neşe Çetiner Celep, Yılmaz Bulut, Salih Işık, Serkan Davutoğlu, il ve ilçe yöneticileri ve partililer de katılırken, CHP’li Kaplan partilileri uyararak, “Lütfen partimizle ve partililerimizle ilgili kahvehane ve kafe köşelerinde dedikodu yapmayın. Bu karaktersizlere malzeme vermeyin” uyarısında bulundu.

İlçe başkanı Recep Dursun da, söz konusu muhabir Hanifi Surun’u aylar önce partiden kovduğunu ve hiçbir toplantıya çağırılmadığını söyledi. Dursun da partililerini uyararak, “Dedikodulardan vazgeçin çünkü bu kişi haberleri muhtemelen bizim içimizden alıyor” şeklinde konuştu.

 

Yaklaşık bir saat süren ve oldukça gergin geçen toplantı sonunda CHP’li Kaplan basın mensuplarının da sorularını yanıtladı.