GTÜ’nün tercih gururu

  • 2017-08-11 08:22:56 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
GTÜ’nün tercih gururu

Başarı çıtasını her geçen gün arttıran sadece yurdumuzda değil Avrupa da bile başarı ve çalışmalarıyla isminden söz ettiren Gebze Teknik Üniversitesi bu yıl da LYS sınav sonuçlarının açıklanmasıyla tercih edilen üniversiteler arasında yer aldı.

 

 LYS sınavının açıklanmasının ardından Gebze Teknik Üniversitesi yine öğrencilerin tercih ettiği üniversite oldu. 814 öğrenci GTÜ’ye kaydoldu. Başarı çıtasını her yıl arttıran, her 5 lisans öğrencisine 1 öğretim görevlisinin düştüğü Gebze Teknik Üniversitesi’nde yeni açılan bölümlere de öğrenci kaydına başlandı. Haklı gururu sosyal paylaşım sitesinden duyuran Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Haluk Görgün şu görüşleri paylaştı;’’Gebze Teknik Üniversitesi Bilinçli Tercih ediliyor. Müthiş bir istatistik paylaşacağım:
Bu sene Üniversitemize 814 öğrenci yerleşmiş olup bu öğrencilerden 132 si GTÜ yü 1.sıradan, 237 si 2.sıradan, 346 sı ise 3.sıradan tercih etmişlerdir. Yani yerleşen öğrencilerimizin 715 i (yaklaşık %88 i) GTÜ yü tercih etmişlerdir.’’