CHP'li Tarhan'dan FETÖ eleştirisi

  • 0000-00-00 00:00:00 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
CHP'li Tarhan'dan FETÖ eleştirisi

CHP Kocaeli milletvekilleri Tahsin Tarhan ve Haydar Akar bu sabah Gebze basınıyla bir araya geldi. İl- ilçe yöneticileri ve meclis üyelerinin de katıldığı toplantıda Milletvekili Tarhan, FETÖ konusunda AKP’nin samimi olmadığını ifade ederek, “Evcilik oynuyorlar” ifadesini kullandı. Tarhan, “Bu kadar kişi FETÖ’den gözaltına alındı ancak AKP’li il-ilçe başkanı, milletvekili ve belediye başkanı suçlanmadı. Bu durumu samimi bulmuyoruz” diye konuştu. Milletvekili Haydar Akar da, bölgemizdeki siyasetçilerin de FETÖ’cü olduğunu vurgulayınca bazı gazetecilerle CHP’liler arasında ‘Adnan Köşker’ polemiği yaşandı.

 

HASTANE NEDEN AÇILMADI?

 

Milletvekili Tarhan, bölgemizde özellikle imar, trafik, sağlık ve eğitim alanın büyük sorunlar yaşandığını ve bunları mecliste gündeme taşıdıklarını ifade ederken, Gebze Fatih Devlet Hastanesi’nin açılışının geciktiğini, Çayırova’da yapılacağı söylenen devlet hastanesinin temelinin de halen daha atılmadığını vurguladı. Milletvekili Tahsin Tarhan, bölgemiz milletvekili ve aynı zamanda Başbakan Yardımcısı Fikri Işık ile ilgili de, “Sanayi Bakanlığı yaparken ‘Milli araba’ diye kandırdı ve devleti zarara uğrattı. Milli Savunma Bakanı iken de milli uçak’ demişti. Oradan da kovuldu. İşi gücü atmak” şeklinde konuştu.

 

EN ÇOK VERGİ ÖDEYEN, EN AZ YATIRIM GÖREN ŞEHİR

 

Milletvekili Haydar Akar da, Kocaeli’nin Türkiye’de en çok kazanan ve vergi ödeyen ili olmasına rağmen kamu yatırımlarında 80’inci sırada olduğunu vurguladı. CHP’li milletvekilleri olarak 2 yılda 80 soru önergesi verdiklerini ifade eden Akar, AKP’li Kocaeli milletvekillerinin ise önerge vermediklerini, konuşma yapmadıklarını ve çalışmadıklarını söyledi. Akar ayrıca CHP’nin Kocaeli milletvekillerinin uyum içinde çalıştığını belirterek, “Tarihte ilk kez böyle bir uyum var. Yerel seçimlerde de bir yere aday olmayacağız. Örgütlerle de uyumluyuz. Bu partide Parti Meclis Üyesi, il ve ilçe başkanı patron değildir. Patron olan örgüttür” diye konuştu. Basın toplantısına İl Başkan vekili Gökhan Ercan, il yöneticileri Mustafa Kaya, Hikmet Koçoğlu, Neşe Çetiner Celep, büyükşehir meclis üyesi Dilek Tan, Gebze ilçe başkanı Recep Dursun, Darıca ilçe başkanı Yakup Törk, Çayırova ilçe başkanı Selahattin Kaya, Dilovası ilçe başkanı Kerem Aydemir, Gebze ilçe yöneticisi Olcay Öğüt de katıldı.