Türkiye Süper Satranç Ligi Darıca da başladı

  • 2017-07-27 07:08:10 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Türkiye Süper Satranç Ligi Darıca da başladı

Türkiye İş Bankası Süper Satranç Ligi Darıca da başladı.

Darıca Elite Otel de gerçekleştirilen 2017 Süper Lig organizasyonu için açılış töreni düzenlendi. Türkiye Satranç Federasyonu (TSF) Başkanı Gülkız Tulay, burada yaptığı konuşmada, dünya satrancının önde gelen isimlerinin ve Türkiye'nin güçlü sporcularının ligde yer aldığını söyledi.
Organizasyonun 12 gün süreceğini belirten Tulay, "Bu ligin en önemli özelliği Türkiye satrancında 3 önemli ligin en üstünde yer almasıdır. 13 takımın yer aldığı ligde 199 sporcu yarışıyor. Dünya satrancından güçlü isimler de var." diye konuştu. Ligde birinci olan takımın federasyonun desteğiyle Avrupa Kulüpler Kupası'na katılma hakkı kazanacağını anlatan Tülay, ‘’Federasyon olarak önemli projelere imza atıyoruz, çok önemli faaliyetler yapıyoruz. Gücümüzü sizlerden, kulüplerimizden alıyoruz. Sporcularımıza, kulüp temsilcilerimize destek veren sponsorlarımıza ve bizlere ev sahipliği yapan Darıca Belediyesine teşekkür ediyorum."
Belediye Başkanı Şükrü Karabacak da sporcu geçmişinden dolayı ilçede spora büyük önem verdiklerini belirterek Süper Satranç Liginin Darıca’da düzenlenmesinden oldukça mutlu olduklarını ifade etti ve sporculara başarılar diledi.
Türkiye İş Bankası Süper Satranç Ligi, 6 Ağustos'ta düzenlenecek ödül töreniyle sona erecek.