Ulaşıma zam

  • 2017-07-11 11:41:26 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Ulaşıma zam

Kocaeli’de toplu ulaşım ücretlerine zam geldi. Böylece otobüs ücretlerinde tam 2 lira 30 kuruştan 2 lira 50 kuruşa çıktı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nin (UKOME) Temmuz ayı olağan toplantısında Kocaeli Otobüs ve Minibüsçüler Odası’nın otobüs ücretlerine zam talebi görüşüldü. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram başkanlığında 30 gündem maddesinin görüşüldüğü toplantıda ulaşım zammı ele alındı. Toplantıda Kocaeli Otobüs ve Minibüsçüler Odası tarafından ulaşıma yüzde 20 oranında zam talebi görüşüldü. Otobüsçüler Odası ayrıca tramvay ücretlerini de düşük bularak ücretlerin arttırılması yönünde talepte bulundu.

 

İŞTE ZAMLAR

 

 

UKOME toplantısından önemli kararlar çıktı. Bunlardan biri de toplu taşımaya yapılan zam. Otobüs ücretlerinde tam 2 lira 30 kuruştan 2 lira 50 kuruşa çıktı. İndirimli ücret 1 lira 75 kuruştan 2 liraya çıktı. Öğrenci 1 lira 50 kuruş olarak kaldı. Tek biniş ise 2 lira 80 kuruştan 3 lira 50 kuruşa çıktı. Zam sadece kent merkezinde değil tüm ilçelerde ulaşım ücretlerine geldi. Şehir merkezinde gerçekleşen zam %10 oranında olurken, ilçelerdeki zamlar ise %6-%7 aralığında gerçekleşti.