CHP'li vekil başkanları topa tuttu

  • 2017-06-20 06:54:28 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
CHP'li vekil başkanları topa tuttu

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, AKP’li Gebze ve Çayırova belediyelerini mecliste adeta topa tuttu. Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki konuşmasında kentsel dönüşümle ilgili Gebze belediye başkanı Adnan Köşker ve Çayırova belediye başkanı Şevki Demirci’nin vatandaşa verdikleri sözleri tutmadığını ve mağdur ettiğini dile getiren Hürriyet, kentsel dönüşümü ranta çevirdiklerini ileri sürdü.

 

ÇAYIROVA’DA DEMİRCİ SÖZÜNÜ TUTMADI

 

Hürriyet, “Çayırova’da Emek ve İnönü Mahallesi’nde 2009 yılında kentsel dönüşüm kararı alındı. Çayırova ve Kocaeli büyükşehir belediyesi bu kapsamda çalışma başlattı. Vatandaşın oluşumları ile belediye başkanı bu projeden vazgeçildiğini söyledi ancak gerekli çalışmayı yapmadı. Üstelik Çevre Bakanlığının bu alanları imara açacağını söyleyerek vatandaşı korkutuyor” diye konuştu.

 

GEBZE’DE VATANDAŞA GİT DENİLİYOR

 

Gebze’de ise Hürriyet ve Yavuz Selim Mahallelerinde belediye başkanının vatandaşa tapu sözü vermesine rağmen yerine getirmediğini belirterek, “Her seçimde siyasi malzeme olarak kullanılıyor. Bu mahalleler yasa gereği proje alanı haline sokularak vatandaşa enkaz bedeli üzerinden para verilip göçe zorlanacak. Bu vatandaşa git demenin bir yoludur. O insanlar oranın gerçek sahibidir. İnsanlar 2B hak sahibi olduğu halde seçim malzemesi yapılıyor. Bu alanlar rant kapısı olarak görülüyor” diye konuştu.