Bu yoldan dönmek yok

  • 2017-06-18 10:12:57 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Bu yoldan dönmek yok

-CHP Darıca ilçe Başkanı Yakup Törk, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başlattığı Adalet Yürüyüşüne destek verdiklerini açıkladı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başlattığı 'Adalet Yürüyüşü' için Darıcalı CHP’lilerden de destek geldi. İlçe Başkanı Yakup Törk konu hakkında basın açıklaması yaptı. Çınaraltı Meydanında yapılan basın açıklamasına partililer ve Darıca Demokrasi platformu temsilcileri katıldı. Adalet, özgürlük, Cumhuriyet, Atatürk ve emanetleri için burada olduklarını vurgulayan Yakup Törk, bugüne kadar sürdürdükleri mücadeleyi bundan sonra da güçlenerek, umutla çoğalacak ve kararlılıkla sürdüreceklerinin altını çizdi. Adaletten yana olan Türkiye toplumları ile bir olacak ve susmayacaklarını vurgulayan Törk;’’Adaletin herkes için lazım olduğunu haykırmaya devam edeceğiz.’’ Dedi.

 

Türkiye de askerlerin, bilim adamlarının, gazetecilerin FETÖ’cü savcı ve hakimler tarafından hapse atıldığını vurgulayan Törk, artık tutuklamaların son bulmasını talep etti. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun tarihi bir adım atarak Ankara’dan İstanbul’a Adalet için yürüyüş başlattığını kendilerinin de bizzat katılarak yürüyüşe destek verdiklerini ifada eden Başkan Törk şöyle devam etti;’’bu mücadeleye yürekten inanıyor, Darıca olarak sonuna kadar genel başkanımızın arkasında olduğumuzu ifade ediyoruz. Adım adım, karış karış, santim santim de olsa Adaleti bu topraklara yeniden getireceğiz. Bu yoldan dönmek yok. Gücünün yettiğine değil bizden, sizden diye ayrılan değil herkes için adalet istiyoruz. Çünkü adalet bizim, hepimizin. Bu ülkede düşünce ve ifade özgürlüğünü, demokrasiyi, adaleti ve barış içinde yaşama hakkını savunduğumuz Adalet yürüyüşümüz tüm renklerimizle birlikte amacına ulaşacaktır.