Yetki bizde ben verdim

  • 2017-06-17 10:23:48 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Yetki bizde ben verdim

Zincirlikuyu Mahallesi’ndeki restore edilen tarihi binanın müze yapılacağı söylemlerine karşın Türkiye Gençlik Vakfı‘na verilmesinin yankıları sürerken Belediye Başkanı Şükrü Karabacak konu hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Darıca da Zincirlikuyu Mahallesi İlçe Emniyet Müdürlüğü yanında yer alan, geçmiş yıllarda; hükümet konağı, Belediye dairesi, itfaiye binası olarak kullanılan ve Büyük Şehir Belediyesi tarafından restore edilen Tarihi bina, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın yüksek istişare kurulu üyelerinden biri olduğu Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Darıca Şubesi’ne verilmesine kamuoyunda tepkiler devam ederken Belediye Başkanı Şükrü Karabacak dan şok çıkış geldi.

 

Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak bölge basını ile sahur yemeğinde bir araya geldi. Yemekte belediye çalışmalarını anlatan Başkan Karabacak daha sonra basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı. Editörümüz İsa Turhan’ın tarihi bina ile ilgili yapmış olduğu ‘’Hani Müze olacak tı?’’ başlıklı haberi ile ilgili sorumuza Başkan Karabacak ilginç bir yanıt verdi. Karabacak şunları söyledi; ‘’ Belediye meclisinden Belediyemiz ile Türkiye Gençlik Vakfı  ile işbirliği için yetki verilmişti. Bizde yetkimizi kullanarak bu binayı Türkiye Gençlik Vakfı ‘na verdik. Kaymakam bey ancak tavsiyeci olur bunun kararı bizdedir. Bizde böyle karar verdik. Oraya ne olacağının kararını biz veririz. Bu aynı zamanda meclisin almış olduğu karardır.’’ Şeklinde konuştu.