CHP Darıca'dan iftar etkinliği

  • 2017-06-11 12:37:50 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
CHP Darıca'dan iftar etkinliği

CHP Darıca İlçe Başkanlığı, düzenlediği sokak iftarı ile yine farklı ve anlamlı etkinliğe imza attı. İlçe başkanlığının önündeki sokakta yüzlerce vatandaşla birlikte iftar açılırken, ilçe yöneticileri de katılımın yoğun olmasından dolayı oldukça mutlu oldular.

İftar programına CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, İl Başkanı Cengiz Sarıbay, İl Kadın Kolları Başkanı Sevim Pekyörür, meclis üyeleri, ilçe yönetim kurulu üyeleri ve çevre ilçelerden partililer katıldı.

CHP Darıca İlçe Başkanı Yakup Törk, Gençlik Kolları Başkanı Aydın Işık ve Kadın Kolları Başkanı Nurcan Çağlar programa ev sahipliği yaparken programa katılan partili ve vatandaşların iftar yemeklerini bizzat servis yaptılar.

 

SARAYLARDA DEĞİL SOKAKTAYIZ

 

 

İftarın başlamasına dakikalar kala programda Kur’an-ı Kerim Tilaveti, ilahiler ve dualar okunurken yüzlerce vatandaş hep birlikte ezanla iftarını açtı. İftar yemeği sonrasında CHP İlçe Başkanı Yakup Törk programa katılan davetlilere yönelik bir selamlama konuşması yaptı. Törk konuşmasında, “Bizler her zaman sokaklarda vatandaşımızla birlikteyiz. Bugün yine onlarla sokakta bir arada iftar açmanın keyfini ve manevi hazını yaşıyoruz. Saraylarda iftar açanların aksine vatandaşımızla aynı noktada buluşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu hava şartlarına rağmen bizimle birlikte iftar açma birlikteliğinde bulunan herkese çok teşekkür ederim” dedi. Törk konuşmasının ardından tüm masaları dolaşarak davetlilerin Ramazan Ayını kutladı, afiyet olsun temennisinde bulundu.