Demirtaş'tan basın açıklaması

  • 2017-06-07 12:49:10 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Demirtaş'tan basın açıklaması

Gebze Trabzonlular Dernek Başkanı Necdet Demirtaş, geçtiğimiz cumartesi günü oynanan Trabzonspor – Bursaspor maçı sonrası sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımın farklı anlaşılması nedeni ile ilgili yazılı bir basın açıklamasında bulundu.

Necdet Demirtaş yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

Öncelikle yapmış olduğum paylaşımımın yanlış anlaşılması ve bazı basın yayın organlarında yanlış algı oluşturacak şekilde yayınlanması beni derinden üzmüştür. Bunun neticesinde böyle bir açıklama yapma gereğinde bulundum.  50. Yılında şampiyon olmayı hedefleyen Trabzonspor’un son haftalarda ortaya koyduğu kötü futbol tüm taraftarları üzdüğü gibi beni de derinden üzmüştür. Bir Trabzonspor taraftarı olarak, oynanan futbolu takımıma yakıştıramadığım için tepkimi ortaya koymak adına paylaşımda bulundum. Bu tepkimiz kamuoyunda takımımızı şike ile yan yana getirmek isteyenlere tepki vermeyeceğimiz anlamına da gelmez. Tam tersi asla kabul edemeyiz.

Unutulmamalıdır ki Türkiye’de Trabzonspor’un adı şike ile anılacak en son takımdır.  Şahsı düşüncelerimi yansıtmak için yaptığım paylaşımın yanlış algılanmasıyla gündeme geldiğim için başta şahsım olmak üzere, camiaya gönül veren herkesi üzdüğümün farkındayım. Kamuoyuna saygı ile duyurulur