Öztürk yine çok iddialı geliyor

  • 2017-06-03 09:37:31 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Öztürk yine çok iddialı geliyor

-3. lig temsilcilerimiz Darıca Gençlerbirliği kulüp başkanı Mustafa Öztürk, Pazar günü yapılacak kongre öncesi yeni yönetim kurulu üyeleri ile birlikte basın mensuplarıyla bir araya geldi. Kongrede yeniden başkanlığa aday olan Öztürk geçtiğimiz sezon play off kapısından dönerek 2. Ligi kaçırdıklarını ancak yeni sezonda hedeflerinin şampiyon olmak olduğunu söyledi.

Pazar günü yapılacak olan Darıca Gençlerbirliği kongresi öncesi Kulüp Başkanı ve başkan adayı Mustafa Öztürk yeni yönetimini tanıttı. Darıca Elite Hotel’de düzenlenen toplantıda Başkan Öztürk geçen sezonu değerlendirdi ve yeni sezon hedeflerini anlattı. Geçen sezonu şanssız bir şekilde play off’ta kaybederek 2. Lig kapısından döndüklerini ifade eden Öztürk hedeflerinin bu yıl play off oynamadan şampiyon olmak olduğunu söyledi. Bunun için yeni yönetim kurulu üyeleri ile kongre sonrası çalışmalara başlayacaklarını vurgulayan Öztürk şunları söyledi; ’’yeni arkadaşlarla Belediye Başkanımız Şükrü Karabacak’ın da destekleriyle yeniden yola çıkıyoruz. Bu son senemiz olacak artık hatalara yer yok. Hedefimiz 3. Lig bataklığından kurtularak 2. Lige çıkmak. Ancak bu o kadar da kolay değil 5-6 milyon liralık bütçeyi oluşturmak kolay değil bunun için herkes elini taşın altına koyacak. Mazeretimiz yok hep birlikte el ele vererek bu takımı borçsuz bir şekilde şampiyon olarak 2. Lige çıkarmak.’’

Basın mensuplarının sorularını da cevaplandıran Başkan Mutafa Öztürk, yeni sezonda takımın başına Teknik Direktör olarak Gürses Kılıç’ı getirdiklerini vurgulayarak;’’ takımdaki  7 futbolcu ile yollarımızı ayırdık. Transfer çalışmalarımız tüm hızıyla sürüyor ancak takımımızın kemik kadrosunun yüzde 90’nı kalıyor. Çok iddialı bir takımla yeni sezona başlayacağız.’’ Şeklinde konuştu.

 

Başkan Öztürk yeni sezon içinde 6 milyon TL bütçe planladıklarının da altını çizdi.