Ali Kemal Aydın basınla buluştu

  • 2017-05-31 09:54:05 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Ali Kemal Aydın basınla buluştu

Gebzeli işadamı ve Gebze Ticaret Odası eski meclis üyesi Ali Kemal Aydın, Gebze’ye daha iyi hizmet etmek için siyasete girmeyi düşündüğünü belirterek, “Ben siyasete girersem fark yaratmalıyım, benim olduğum yerde fark olmalı. Biat kültürüne ve duyarsızlığa karşıyım” diye konuştu.

Geleneksel olarak sürdürdüğü iftar yemeğinin 12’incisini dün akşam gerçekleştiren Ali Kemal Aydın Gebzeli gazetecilere siyasete neden girmek istediğini anlattı.

Gerek iş gerek sosyal hayatta Gebze için herkese büyük görevler düştüğünü söyleyen Aydın, şöyle konuştu:

 

“İş hayatımda ve ticaret odası meclis üyeliği dönemimde daha yaşanabilir bir Gebze için mücadele ettim. Gebze’nin sorunlarının çözümü için bu şehirde yaşayanların birlik-beraberliğinin, sahip çıkma ve sorgulama kültürünün önemli olduğunu vurguladım. Gelinen noktada, Gebze için daha fazla şeyler yapabilmek için siyasetin önemini hepimiz biliyoruz. Uzun süredir gerek siyaset gerek iş dünyası gerek sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve halkımız ile sürekli istişare ediyorum. Şehrin sorunlarının çözümünde siyaset aracının gerekli olduğuna kanaat getirdim. Bugüne kadar sürdürdüğüm mücadelemi, daha etkin ve daha somut bir mücadeleye dönüştürmek için siyasete aktif olarak katılma kararı almış bulunuyorum. Siyasetten bir şey kazanmak için değil, Gebze’ye bir şey kazandırmak için bu yola çıkıyorum.  Hiçbir maddi beklenti, koltuk ve makam hırsı olmadan bu yola çıkıyorum. Gebze’nin ve halkın sorunlarını meclise taşımak, çözüm yolu aramak için bu yola çıkıyorum. Kararlılığımdan, cesaretimden ve doğru bildiğimden şaşmadan ve tüm Gebze’yi temsil etmek için bu yola çıkıyorum. Her şeyde olduğu gibi siyaset de bir ekip işi. Ben değil biz düşüncesiyle Gebze’yi en iyi şekilde temsil edeceğimize, sorunlarını çözeceğimize inanıyorum. Merhum Alaattin Kurt bunu başarmıştır, biz de başaracağız.”