Geliri eğitim için…

  • 2017-05-25 12:54:09 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Geliri eğitim için…

-Darıca Yaşlılarla Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği tarafından düzenlenen Bayram Sevinci temalı kermes düzenlenen törenle açıldı.

Darıca Barış Ortaokulu’nda düzenlenen kermesin açılışında konuşan Dernek Başkanı Kudret Sekban, hayırseverlerin ve dernek üyelerinin destekleriyle gerçekleştirilen kermeste elde edilecek gelirin bir bölümünün ortaokulun ihtiyaçlarının karşılanacağını diğer bölümü ile de dernek tarafından burs verilen öğrencilerin ihtiyaçlarının karşılanması için harcanacağını ifade ederek, ‘’amacımız, elde ettiğimiz gelirle öğrencilerimizin bütçelerine katkıda bulunmak." dedi. Sekban, kermese destek veren katkı sunan herkese teşekkür etti.

Darıca Kaymakamı Ömer Karaman da, ‘’ Zor şartlarda çalışan, okumak zorunda olanlar var. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın en iyi şeklide okuması ve hayallerine ulaşması için karşılaştıkları maddi engeller karşısında onlara yardımcı olmak amacıyla düzenlenen bu etkinlikte emeği geçen herkese ve öğrencilerimize destek olmak için gelen vatandaşlarımıza teşekkür ederiz" diye konuştu.

Okul Müdürü Recep Duman da böyle bir organizasyonu okullarında gerçekleştiren ve gelirle ihtiyaçların karşılanmasına destek sağlayan dernek yöneticilerine ve kermesin açılışına katılan davetlilere teşekkür etti.

Açılışın ardından kermesi gezen davetliler, kermesin hayırlı olmasını dilediğinde bulundu. Veliler, öğretmenler ve vatandaşlar evlerinde hazırladıkları yemeklerle kermese katkı sundu. Kermes iki gün boyunca ziyarete açık olacak. Okulda ayrıca öğrencilerin eğitim yılı boyunca yapmış oldukları eserlerin yer aldığı sergide ziyaret edildi.