CHP'den Armağan ve Bahadıroğlu'na tepki

  • 2017-05-09 07:44:06 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
CHP'den Armağan ve Bahadıroğlu'na tepki

Darıca Belediyesi’nin bu akşam Adnan Menderes Kültür Merkezi’nde Yavuz Bahadıroğlu’nu konuşmacı olarak davet etmesi CHP’lilerin tepkisini çekti. Sosyal medyada kampanya başlatan CHP’liler Darıca belediye başkanı Şükrü Karabacak’a çağrıda bulunarak, ”Atatürk’e hakaret eden ve itibarsızlaştırmaya çalışan bu kişiyi Darıca’da konuşturmayın, yoksa protesto ederiz” şeklinde paylaşımlarda bulunuyorlar.

 

MUSTAFA ARMAĞAN’A DA TEPKİ

 

CHP’liler ayrıca Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na da çağrıda bulunarak, Kocaeli Kitap fuarına davet edilen Mustafa Armağan’ın programının da iptal edilmesini istediler.

 

CHP, bir kanalda, 6 Mayıs günü yayınlanan ’Derin Tarih’ isimli programda, Mustafa Kemal Atatürk ve manevi kızı Afet İnan hakkındaki söylemlere ilişkin programdaki konuşmacılar ve kanalın sorumlu müdürü hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.
Mustafa Armağan'ın sunduğu "Derin Tarih" isimli programa, 6 Mayıs'ta Süleyman Yeşilyurt ve Yavuz Bahadıroğlu'nun konuk olduğu anımsatılan dilekçede, yayınlanan programın bir kısmında Atatürk ve Afet İnan hakkında akla hayale sığmayacak, son derece çirkin iddiaların ortaya atıldığı belirtildi.
Programda, Atatürk'ün itibarsızlaştırılmaya çalışılarak, "İnan'ın, manevi kızı değil, Atatürk'le gönül ilişkisi olan biriymiş gibi" anlatıldığı belirtildi.