Yaşasın 1 Mayıs

  • 0000-00-00 00:00:00 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Yaşasın 1 Mayıs

1 Mayıs Gebze’de coşkuyla kutlandı. Sabahleyin Gebze’nin Köşklü Çeşme Mahallesi’ndeki Trafo meydanında toplanan işçiler daha sonra konvoy halinde Gebze Kent Meydanı’na doğru yürüyüşe geçti.

On binlerce işçi, Şehit Numan Dede Caddesi’nden meydana kadar yaklaşık 3 kilometrelik yürüyüşte renkli görüntüler oluşturdu.

Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı yürüyüş Kent meydanında son bulurken, on binlerce işçi meydana sığmadı.

Gebze Sendikalar Birliği’ne bağlı sendikaların yanı sıra Gebze ve çevre ilçelerde faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda kurum temsilcisinin de katıldığı 1 Mayıs kutlamalarında konuşmayı, Gebze Sendikalar Birliği dönem başkanı ve Petrol İş Sendikası Gebze Şube Başkanı Süleyman Akyüz yaptı.

Akyüz yaptığı konuşmada, “KHK ile işten çıkarmalar, baskılar, kadına şiddet, çocuk tacizleri, sendikasızlaştırma ve kıdem tazminatı gaspı son bulsun” diye konuştu.

1 Mayıs kutlamalarında on binlerce işçi ellerinde pankart ve dövizlerle hükümetin uygulamalarını eleştirirken, çocuklar ve kadınlar da yoğun katılım gösterdi.

CHP Kocaeli milletvekili Tahsin Tarhan, eski milletvekili Mehmet Hilal Kaplan, sendikaların genel başkanları da kutlamalara katıldı.

 

Bazı vatandaşlar davul-zurna ile katılırken, 1 Mayıs kutlamaları olaysız ve renkli bir şekilde yaşandı.