CHP Darıca meydanlara iniyor

  • 2017-04-30 08:10:22 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
 CHP Darıca meydanlara iniyor

Cumhuriyet Halk Partisi Darıca İlçe Başkanı Yakup Törk, 1 Mayıs İşçi Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Mesajında son 15 yılda, toplumun her kesimi gibi, emek dünyasının da çok büyük hak kayıplarıyla karşı karşıya kaldığını vurgulayan Yakup Törk "Ülkemizde gelir uçurumu gün geçtikçe derinleşiyor. Emekliler, asgari ücretli çalışanlar açlık sınırında yaşıyor. Emekçilerin, çalışanların hakları yasal düzenlemelerle ellerinden alındı. 'Hukukun üstünlüğünü' egemen kılacağını iddia edenlerin elinde demokrasi ve hukuk büyük yara aldı ve bu yara hala kanamaya devam ediyor." dedi.

 Kutlama için Gebze Sendikalar Birliği’nin Gebze’de düzenlediği programa katılacaklarını belirten Törk mesajına şöyle devam etti:

“Bugün 1 Mayıs. Alın terinin, emeğin, özgürlüğün ve dayanışmanın daha yüksek sesle haykırılacağı birlik ve mücadele günü. Bütün dünyada işçilerin, haklarını elde etmek için kararlı mücadele sonucu bedeller ödeyerek kazandıkları bugünü, insanlık onurunun ve emeğin savunulacağı İşçi Bayramı'nı, halkımızla birlikte kutlamak için alanlarda olacağız.

 Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün  “her fabrika bir kaledir” sözünden hareketle ekonominin kalelerinin düşmemesi, fabrika bacalarının tütmesi, sanayide makinelerin işlemesi, tarlada traktörlerin çalışması ve yüzlerin gülmesi için daha çok çalışacağımız ve daha adil paylaşacağımız günlere ulaşmak dileklerimle tüm işçilerimizin ve emekçilerimizin 1 Mayıs İşçi Bayramı'nı kutlarım.”