CHP'li meclis üyelerinden bombardıman

  • 2017-04-27 10:06:36 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
CHP'li meclis üyelerinden bombardıman

CHP Darıca ilçe Başkanı Yakup Törk’ün düzenlediği basın toplantısında CHP Darıca belediye meclis üyeleri Şinasi Serdar, Serap Aydın, İbrahim Karslı, Şevki Yıldırım, Musa Kovalık ve Yavuz Dursun da eksiksiz katıldı. Toplantıda CHP’li meclis üyeleri önemli açıklama ve iddialarda bulundu.

 

ŞİNASİ SERDAR : “VERDİĞİNİZ SÖZLER NE OLDU?

 

CHP’li meclis üyesi Şinasi Serdar, “Darıca belediyesinin iki dönemdir verdiği sözler hep sözde kaldı. Çünkü stratejik planlamaya göre yapmıyorlar. Söyledikleri projenin maliyetleri 150 milyon lira. Hangi parayla yapacaklar?” diye konuştu.

Darıca belediyesinin düzenlediği etkinliklerde paraların israf edildiğini ileri süren Serdar, “Profesör kılıklı adamlara 2 saat için 6 bin lira para veriyor ve ceplerini dolduruyorlar. Bunlar Atatürk ve Cumhuriyet değerlerine karşı konuşmalar yapıyorlar” dedi. Serdar, Termal Grup’un 41 katlı projesi ve zeytinlik alanlara yapılacak inşaatlara karşı çıktıklarını da sözlerine ekledi.

 

İBRAHİM KARSLI : “AKP İÇİNDE ÇATLAK VAR”

 

CHP’li meclis üyesi İbrahim Karslı da, “AKP içinde ciddi çatlak var, bunu mecliste görebiliyoruz. İlk defa bir AKP’li meclis üyesi geçen meclis toplantısında 4 önerge verdi ancak reddettiler. Bugüne kadar biz 108 önerge verdik, AKP 4 adet. Mecliste sorduğumuz sorulara yanıt alamıyoruz, önerilerimiz dikkate alınmıyor” diye konuştu. Karslı, basına da sitem ederek meclis görüşmelerinde kendilerinin dile getirdikleri konuların daha fazla yer alması gerektiğini vurguladı.

 

ŞEVKİ YILDIRIM : “USULSÜZ ALIMLAR VE İHALELER”

CHP’li bir başka meclis üyesi Şevki Yıldırım da denetim komisyonu ile ilgili raporunu açıklarken, “İhaleler ve harcamalarda usulsüzlük ve keyfiyet var. Özel kalem müdürünün sonsuz harcama yetkisi var, kimse hesap soramıyor. Sorduklarımıza doğru yanıt da verilmiyor” dedi.

Yıldırım, Darıca belediyesinin bazı alımlarla ilgili bilgilerini de basınla paylaşırken, “Darıca’daki bir matbaaya 2 milyon 500 bin liralık alım yapılmış. 5 bin adet Kuran’ı-Kerim baskısı için yüzde 1 yerine yüzde 18 KDV’li fatura kesilmiş. Yine İstanbul’da bir pastaneden ahşap kutulu Kuran’ı-Kerim, çikolata, evlenme cüzdanı, evlenme cüzdanı kabı, bayrak yaptırılmış. Maliyeti 160 bin lira. Ben o pastaneyi aradığımda, ‘Burası pastane, burada böyle şeyler yapılmaz” denildi. Kumanya yardımını bile bu pastaneden almışlar” şeklinde konuştu.

 

Yıldırı, yıllık 12 milyon lira harcanan temizlik hizmetlerinde denetimin yeterli yapılmadığını da vurgularken, Darıca belediyesinin borcunun da 2013 yılında 23 milyondan 2016 yılında 69 milyona çıktığını sözlerine ekledi.