CHP'li Törk'ten basın toplantısı

  • 2017-04-27 09:30:25 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
CHP'li Törk'ten basın toplantısı

CHP Darıca ilçe Başkanı Yakup Törk,  meclis üyeleri ve yöneticilerin de katıldığı basın toplantısında hem referandumu hem de Darıca belediyesinin çalışmalarını değerlendirdi. Başkan Törk, “Referandum orantısız bir yarıştı. Devletin tüm imkanlarını kullanmalarına rağmen biz çok çalıştık. 14 mahalleden 7’sinde ‘hayır’ oyları fazla çıktı. Başarılıyız demiyorum ama 2019 seçimleri için umutluyuz” şeklinde konuştu. Törk, Darıca Kaymakamı Ömer Karaman’ın da ‘Evet’ çalışmasına destek verdiğini ileri sürerek, “Kaymakam bey kendi personeli ile bir araya gelip neredeyse memurları da baskı altına alarak…” şeklinde ifade kullandı.

 

ÇOK ÇALIŞTIK…İNANDIK…PSİKOLOJİK ÜSTÜNLÜK BİZDE

 

Referandumda CHP Darıca olarak çok çalıştıklarını kaydeden Başkan Törk, “Sadece dernekler olarak 56 ayrı derneğe gittik. Sahada çok iyi bir çalışma sergiledik. Yöneticisinden meclis üyesine, mahalle temsilcilerinden partimizin tüm kademesine kadar birlik ve beraberlik içindeyiz. AKP’de ise çatlaklar var. Mecliste bile bunu görüyoruz. Artık psikolojik üstünlük bizde” diye konuştu.

 

23 NİSAN’DA BİZDEN BAŞKA KİMSE YOKTU

 

23 Nisan kutlama programlarına CHP dışında hiçbir siyasi parti, Kaymakam ve Garnizon komutanının katılmadığını ifade eden Yakup Törk, “Diriliş adı altında yürüyüş düzenleyenler 23 Nisan törenlerine gelmiyor. Biz milli ve dini hassasiyetleri gözetiyoruz, halkın ortak değerlerine saygılıyız ancak ne yazık ki bunları diğerlerinden göremiyoruz” dedi.

 

MECLİS ÜYELERİNDEN BOMBARDIMAN!

 

 

Toplantıya Başkan Törk’ün yanı sıra CHP’li meclis üyeleri ve yöneticiler de katıldı. CHP’li meclis üyeleri, meclis toplantılarını değerlendirirken Darıca belediye başkanı Şükrü Karabacak ve belediyenin yönetimini adeta bombardımana tuttular. Bu konuyla ilgili haberi birazdan ayrıca okuyabilirsiniz.