Ballıkayalar'da otopark rantı!

  • 2017-04-26 10:34:53 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Ballıkayalar'da otopark rantı!

Gebze’nin en doğal güzelliklerinden biri olan Ballıkayalar’da Orman Bakanlığı’nın ‘ücretsiz’ tabelasına rağmen otopark adı altında ziyaretçilerden para alınması tepki çekiyor. Kendilerine ‘özel işletmeci’ diyen kişilerin ziyaretçilere takındığı kaba tavırlar da şikayet konusu oldu.

Daha önce Hasan Saçıldı’nın işletmeciliğini yaptığı restoranın yıkılmasının ardından Ballıkaya iyice sahipsiz kalmış durumda. Hasan Saçıldı hem Ballıkaya’nın temizliğini yaparken hem de ziyaretçilere sunduğu güzel hizmet ile gelenlerin en iyi şekilde ayrılmalarını sağlıyordu.

Belediye yetkililerinin Hasan Saçıldı’nın restoranını yıkması ile birlikte Ballıkaya iyice sahipsiz kaldı. Yıkılan restoranın yerine derme-çatma kulübeler yapılırken kim tarafından yapıldığı ve nasıl izin verildiği ise merak konusu.

Ballıkaya’ya gelen ziyaretçileri ise alışılmadık bir uygulama ile karşılaşıyorlar. Orman Bakanlığı, Ballıkayalar Tabiat parkında otoparkın ücretsiz olduğunu tabela ile duyurmasına rağmen vadideki birkaç kişi gelen ziyaretçilerden 10’ar lira otopark ve 20’şer lira da masa parası alıyorlar. Bu kişilerin ziyaretçilere takındığı kaba tavırlar da şikayet konusu oldu.

 

Şikayetlerini ileten ziyaretçiler, yetkililerin bu konuda gerekeni yapmasını bekliyorlar.