Çocuklarımıza ve Meclisimize sahip çıkacağız

  • 2017-04-11 07:41:29 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Çocuklarımıza ve Meclisimize sahip çıkacağız

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Hep birlikte Meclisin yetkilerinin alınmasına karşı çıkacağız. Çocuklarımıza sahip çıktığımız gibi onlara bayramı armağan eden Meclisimize de sahip çıkacağız." dedi.

Körfez de düzenlenen programda kadınlarla bir araya gelen Kılıçdaroğlu, Allah'ın kadınlara verdiği avantajlardan birinin güçlü sezgileri olduğunu dile getirerek kadınların tehlikeyi önceden gördüklerini ve dolayısıyla 16 Nisan'da da "hayırlı bir iş" yapacaklarını anlattı.
Kılıçdaroğlu, kadınlardan, 16 Nisan'da eşlerini kahveye gitmeden önce sandığa göndermelerini isteyerek, "Çocuklarımız için, ülkemiz için, geleceğimiz için, birlikte yaşamak için, bayrağımız için sandığa gideceğiz. Bu referandum un hepimiz için önemi çok büyük. Demokrasi için, birlikte yaşamak için, çocuklarımıza iş, AŞ için, Türkiye'nin geleceği için." diye konuştu.
Bu ülkenin geleceği açısından kadınların ne kadar önemli olduğunu bildiklerini vurgulayan Kılıçdaroğlu, "Birlikte mücadele edeceğiz, tercihlerimizi birlikte kullanacağız ve oylarımızı 'hayır'lı bir şekilde kullandığımız zaman, emin olun ki Türkiye'yi dünyada saygın olan bir ülke haline getireceğiz. Hep birlikte bu mücadeleyi vereceğiz." ifadelerini kullandı.
Kılıçdaroğlu, annelerin çocuklarının en iyi okullarda okumasını ve onları iyi yerlerde görmeyi istediğine ve istediği her şeyde haklı olduğuna dikkat çekerek, "Bütün bunları biz demokrasi içinde göreceğiz. Biz ülkemizi seviyoruz, birlikte yaşamak istiyoruz, huzur içinde yaşamak istiyoruz. Çocuklarımız huzur içinde okula gitmeli, huzur içinde eve gelmeli. Birlikte yaşamalıyız, birlikte gülmeliyiz, yeri geldiğinde acılarımızı paylaşmalıyız. Bunun tek yolu var, birlikte yaşama iradesini ortaya koymak." değerlendirmesinde bulundu.