Kocasakal'dan referandum değerlendirmesi

  • 0000-00-00 00:00:00 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Kocasakal'dan referandum değerlendirmesi

İstanbul Barosu Eski Başkanı Doç. Dr. Avukat Ümit Kocasakal, Gebze’de konferans verdi. Kocasakal, ‘Referandumda neden Evet, neden Hayır’ başlıklı konuşmasında, “Bu bir CIA projesi. Türkiye’yi bölmeye, Büyük Kürdistan kurmaya çalışıyorlar, bu büyük tuzağa halkımız düşmeyecek” diye konuştu.

Gebze Sivil Toplum Platformu tarafından Gebze Kültür Merkezi Kardelen Salonu’ndaki etkinliğe siyasi parti, sendika ve sivil toplum kuruluşu temsilcisinin yanı sıra çok sayıda vatandaş izledi.

Salona sığmayan vatandaşların bir bölümü merdivenlere oturdu, bir bölümü de konferansı ayakta izlediler.

Konferansın açılış konuşmasını yapan ÇYDD Gebze Şube Başkanı Nurcan Çınar, platformu olarak düzenledikleri etkinliğe katılanlara teşekkür ederken, etkinliğin moderatörlüğünü ise Atatürkçü Düşünce Derneği Gebze Şube Başkanı S. Nilgün Aydın yaptı.

 

GEBZE BELEDİYESİ’NE TEŞEKKÜR

 

 

Konuşmasına, Gebze Belediyesi’ne teşekkür ederek başlayan Kocasakal, “Kendi memleketimde bile salon tahsis etmiyorlar. Bu dönemde bu salonu tahsis eden Gebze Belediyesi’ne teşekkür etmek gerekir” dedi. Kocasakal, referandumun bir hükümet sistemi değil hükmetme sistemi olduğunu belirterek, “Ülkemizin asıl sorunu bu değil. Terör, işsizlik ve Suriyeliler konusu var. Ancak ne yazık ki bu proje CIA projesi. Türkiye’yi bölmek istiyorlar. Ama halkımızın vicdanı ve refleksi bunu önleyecektir” şeklinde konuştu.