Hayır diyenlere her yer kapalı

  • 2017-04-03 09:17:50 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Hayır diyenlere her yer kapalı

Partisi tarafından Gebze’de düzenlenen toplantıda işçilerle bir araya gelen Emek Partisi Genel Başkanı Selma Gürkan, “Hayır diyenler de böyle buluşmalarla hayır’ı anlatmaya çalışıyoruz. Bu kadar eşitsizliğin altında hayır’ı örgütlemek isteyenlere alanlar, salonlar ve her yer kapalı. Bir bütün olarak hayır’ı engellemenin çabası içindeler.”dedi.

Gebze’de düzenlenen ‘Yarını İçin İşçiler Hayırda Buluşuyor’ konulu bir etkinliği katılan Emek Partisi Genel Başkanı Selma Gürkan işçilerle bir araya geldi. Toplantıya, Selma Gürkan’ın yanı sıra Emek Partisi Kocaeli İl Başkanı Arzu Erkan, Gebze ilçe Hasan Atik, Darıca ilçe başkanı Tanfer Yeşiltepe ile parti yönetici ve üyeleri ile işçiler katıldı.  Toplantıda ilk olarak konuşan Emek Partisi Gebze İlçe Başkanı Hasan Atik, “12 Eylül’den bile kötü bir anayasa değişikliği. Hükümet tarafından hayır oyu verenleri terörist ilan edilecek kadar küçüldü. Burada bulunan ve hayır oyu verecek olan işçiler terörist değildir. 15 yılda 11 grevimiz yasaklandı. Bu zihniyet işçilere baskı ve zulümden başka bir şey getiremeyecektir.” dedi.

HAYIR DİYENLERE HER YER KAPALI

Ardından Emek Partisi Genel Başkanı Selma Gürkan bir konuşma yaparak, “Bütün bir halkın geleceğini ilgilendiren bir anayasa TBMM’de tartışmalı olarak geçilmedi. Evet’i anlatmama tercihinde bulunup şu kadar yok köprü ve hastane yaptık deyip sanki elektrik, ateş ve yazı AKP döneminde bulunuldu diye propaganda yapıyorlar. Hayır diyenler de böyle buluşmalarla hayır’ı anlatmaya çalışıyoruz. Bu kadar eşitsizliğin altında hayır’ı örgütlemek isteyenlere alanlar, salonlar ve her yer kapalı. Bir bütün olarak hayır’ı engellemenin çabası içindeler. Ayrıca bu seçim süreci eşit koşullarda yapılmıyor.  Siyasal iktidar tüm devlet olanaklarını kullanarak seçime hazırlanıyor.

SERMAYE İÇİN DİKENSİZ GÜL BAHÇESİ İSTİYORLAR

İktidar istikrar çok önemli diyorlar. Bir toplumda farklılar bir arada yaşıyorsa istikrar önemlidir. 15 yıldır tek başına iktidar olan bu parti koalisyonlardan çok çekildi diyor. Kaç seçim taşeronda çalışan işçilere kadro sözü verdiler. Bir gecede varlık fonu oluşturulup 80 milyonun oluşturduğu değerler bu fona aktarılıyor. Hayal ettikleri ülke işçiler emekçiler hak talep etmesin. Bu haklar sermaye önünde engel oluyor. Sermaye için her yer dikensiz gül bahçesi olsun istiyorlar. Bu mesele bir siyasi parti meselesi değil..” Dedi. (C.Akgün)