Karaosmanoğlu'ndan referandum yorumu

  • 2017-03-30 12:49:03 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Karaosmanoğlu'ndan referandum yorumu

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu Gebze’nin Eskihisar köyünde düzenlediği basın toplantısında Kocaeli genelinde yapılan çalışmalar ve referandum ile ilgili bilgiler aktardı. Referandumda Gebze bölgesinden yüzde 70 ‘Evet’ beklediğini söyleyen Karaosmanoğlu, bir gazetecinin ‘Ya hayır çıkarsa?’ sorusuna ise, ‘Hayır çıkarsa da kıyamet kopmaz’ yanıtını verdi.

Bölge basınının büyük ilgi gösterdiği toplantıya Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar’ın yanı sıra ilçe başkanları ve yöneticileri de katıldı.

Gebze bölgesinin en büyük sorununun trafik olduğunun altını çizen Karaosmanoğlu Gebze’de 2018 yılında metro için ilk çalışmanın başlatılacağını ve 5 yıl içinde tamamlamayı planladıklarını kaydetti.

 

Referandum hakkında da konuşan Başkan Karaosmanoğlu, Gebze bölgesinde sandıktan yüzde 70 çıkacağını ileri sürerek bu oranın giderek arttığını vurguladı. Karaosmanoğlu sandıktan Hayır çıkması durumunda da ‘kıyamet kopmaz’ dedi.