GEMARD yöneticileri Antalya'da toplantıya katıldı

  • 2017-03-30 12:32:14 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
GEMARD yöneticileri Antalya'da toplantıya katıldı

Matbaacılar Federasyonu’nun 13. Başkanlar Konseyi Toplantısı 24-25-26 Mart tarihlerinde Antalya’da gerçekleşti. Gebze Matbaacılar ve Reklamcılar Derneği yönetim kurulu üyeleri Ozan Kurtuluş İlyasoğlu, Devrim Serkan Kaya, Ufuk Özdemir, Murat Türlü ve Ali Ozan Kaya  Gebze’yi temsilen toplantılara katıldılar.

Toplantıda söz alan oda başkanları ve katılımcılar sektörün ülke genelinde ve yereldeki sorunlarını dile getirerek çözüm önerilerini sundular.

Aynı zamanda Matbaacılar Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi de olan Gebze Matbaacılar ve Reklamcılar Derneği Başkanı Ozan Kurtuluş İlyasoğlu toplantıyı gazetemize değerlendirdi:

 

“Antalya’da yapılan toplantılarda matbaa sektörünün sorunları, dijital teknolojinin sektöre etkileri, makine ve kağıt ithalatındaki sıkıntılar, ara elaman ve grafiker sorunları, basit usuldeki belgelerin matbaalar tarafından basılabilmesi için gerekli girişimlerin yapılması, YÖK tarafından üniversitelerde kapatılan 4 yıllık matbaa bölümlerinin tekrar açılabilmesi için çalışmalara başlanılması, matbaacılığın standartlarının belirlenmesi ve belge ihtiyacının zorunluluğu gibi sorunlar ve çözüm yollarının görüşüldü. Ayrıca Antalya Matbaacılar Odası Başkanı Cafer Tayyar Tekin’e mükemmel ev sahipliği ve misafirperverliği için, organizasyonu gerçekleştiren AKDES TOURİSM ORGANİZASYON Başak Efecik ve Şenay Bayraktar a teşekkür ediyoruz. 14. Başkanlar Konseyi toplantısı da Gebze’de yapılacak.”