Gebze-Gerede kardeşliği

  • 2017-03-30 07:09:25 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Gebze-Gerede kardeşliği

Gebze Ticaret Odası Mart Ayı Meclis toplantısında Gebze Ticaret Odası ile Gerede Ticaret ve Sanayi Odası arasında kardeş oda protokolünün imzalandı. Toplantıda konuşan Gerede Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ersin Kaşka, Gebze Ticaret Odası’nın Sanayi ve Ticaret Odası’na dönüşmesi gerektiğini belirtti. Kaşka, “Gebze Türkiye’nin göz bebeği. Gebze Ticaret Odası, Sanayi ve Ticaret Odası olmayı hak eden odaların başında bu kadar büyük ve güzel çalışmalar yapan bir oda ile kardeş olmak bize de büyük ivme katacaktır. Bu bakımdan Yönetim Kurulu üyelerine teşekkür ediyorum.”dedi.

KARDEŞ ODA PROTOKOLÜ İMZALANDI

GTO Başkanı Nail Çiler de konuşmasında, “Gerede bize çok uzak olmayan, güzel bir yer. Bir kentin değerleri vardır, biz bu kenti anlatırken, 10 OSB, sanayinin başkenti, tarihi değerlerinden söz ederiz. Gerede kültür ve turizm kenti. Sahip olduğu doğal güzellikleriyle öne çıkan bir yer. 5174 sayılı yasaya göre akredite olmuş bir Oda ile Kardeş Oda olmak zorundasınız. Bizde GTO olarak Akredite olmuş, A Plus belgeli bir Oda olarak Gerede Ticaret ve Sanayi Odası ile kardeş oda protokolü imzalamaya karar verdik.”diye konuştu. Konuşmaların ardından Kardeş Oda protokolü imzalandı.

ÇİLER FUAR İSTEDİ

Protokolün ardından Müşterek meclis toplantısında konuşan GTO Başkanı Nail Çiler fuar talebini yineledi. Gebze Bölgesi’nin fuar alanına ihtiyacı olduğunu belirterek, “Bölgemizde fuar eksikliği çok yüksek seviyelerde hissediliyor. Bu konuda projemiz var ve hayallerimizin peşinde koşacağız. Buraya fuar talebimiz sürüyor. Bu konuda Büyükşehir Belediye Başkanımız dahil toplantılar yaptık. Bize destek vereceğini söyledi. Fuar projemiz sürüyor. Alt yapısını hazırlıyoruz. Anadolu yakasına fuar yapılacaksa onun yeri burasıdır. Hem bölgeye katma değer katacak, hem de Marmara bölgesine hitap edecek. Artık İstanbul’da ki fuara gitmek üyelerimiz için sıkıntı olmaya başladı.”dedi.