İnanmıyoruz. İnansak Evet deriz!

  • 2017-03-20 08:54:16 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
İnanmıyoruz. İnansak Evet deriz!

Saadet Partisi Kocaeli İl Başkanı Sinan Ejderoğlu, referandum sürecini değerlendirdi. Ejderoğlu, ‘’Biz halk olarak artık defaatle kandırılmaktan bıktık tekrar kandırılmak istemiyoruz.’’  İfadeleri kullanarak iktidara önerilerde bulundu.

MANEVİ TAHRİBATA SEBEP OLDU

Sinan Ejderoğlu gerçekleştirdiği açıklamada, ‘’Halkımıza başkanlık sistemi bütün dertlerden kurtulmanın ilacı olarak sunuluyor. Bu yanlış bir şeydir. Bugün başımızda olan sıkıntıların sebebi sistem değil; 15 yıldır iktidarda olanların yaptıkları yanlış uygulamalardır. Bu yanlış uygulamaların birincisi Eğitim aile ve ahlak gibi sosyal politikaların oluşturulmasında AB kıstaslarının esas alınmasıdır. AB, bugünkü ak parti üst aklı tarafından bir medeniyet projesi olarak kabul edilmiştir. Hükümet, bütün sosyal konuları, Avrupa birliği kıstaslarına göre ele aldığından ve düzenlemeleri de buna göre yaptığından toplumda büyük bir manevi tahribata sebep olmuştur.’’ İfadelerini kullandı.

BAŞKANLIK SİSTEMİ ÇÖZÜM DEĞİL

Ejerdoğlu, ‘’ Bugün toplum olarak yaşadığımız sıkıntıların ikinci sebebi ise dış politikada ABD ve İsrail'in stratejik müttefik kabul edilmesidir. Suriye, PKK ve diğer dış politika meseleleri bu yanlış tercihin Sonucu olarak başımızı ağrıtan konular olmuştur. Son olarak ekonomide yaşanan bütün sıkıntıların temelinde ise tercih edilen faizci, liberal, kapitalist nizam bulunmaktadır. Bu nizam toplumun daha fazla borçlanmasını, ağır vergiler ile ezilmesini sağlamış, sanayileşmeyi ve üretimi baltalamıştır. Bu üç sıkıntının temelinde "başkanlık sistemi "olmayıp bu yanlış uygulamalar bulunmaktadır. Dolayısıyla iktidarın bu problemlere çözüm olarak Başkanlık Sistemi’ni reçete olarak sunması halkımızı kandırmaktan başka bir şey değildir. Biz halk olarak artık defaatle kandırılmaktan bıktık tekrar kandırılmak istemiyoruz. Bunun için de saadet partililer olarak halkımıza da seslenerek referandumda evet diyemeyeceğimizi ifade ettik. ‘’ Dedi.

 İŞİ EHLİNE BIRAKIN

 

Ejderoğlu açıklamasının sonunda şunları dile getirdi. ‘’Buradan iktidara seslenmek istiyorum: gerçekten problemlerimize çözüm bulmak istiyorsanız adil bir yönetime geçmeniz gerekir. Türkiye’nin kurtuluşu adil yönetim anlayışından geçer. Adil yönetim ancak "doğru hak anlayışı " ile mümkündür. Türkiye şekil değişiklikleri ile kurtulamaz; ancak zihniyet değişikliği ile kurtulur. Batı zihniyeti, Türkiye’ye uygun bir zihniyet değildir. Biz İslam ümmetinin evlatlarıyız. Bunun için kendi ruh kökü müze dönmekten başka çaremiz yoktur. Türkiye, adil düzeni tesis ederek örnek ve Öncü ülke olmalıdır. Müslüman ülkeler ve ezilen ülkelerle adil düzen temeline dayanan "Yeni Bir Dünya’nın kurulmasına gayret etmeli, hatta öncülük yapmalıdır. Bu gerçekleştiği takdirde hem Türkiye’de, hem diğer Müslüman ülkelerde, ezilen ve sömürülen tüm mazlum ülkelerde kalkınma çok daha büyük ve hızlı olacaktır. 15 yıldır iktidarda olanlar eğer bu önerilerimizi dikkate almayacaklarsa Bu milleti bu ülkeyi daha fazla zarara uğratmadan derhal işi ehline yani saadet partililere bırakmalıdırlar.