İktidar Bayram deyince Bayram olmaz!!

  • 2017-03-16 09:35:00 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
İktidar Bayram deyince Bayram olmaz!!

Saadet Partisi Teşkilatlanmadan Sorumlu Kocaeli İl Başkan Yardımcısı Zafer Mutlu, ‘’Millet üretim, geçim ve istihdam peşindeyken iktidar aylarca ekonominin çarklarını durdurdu.’’ İfadelerini kullanarak hükümetin yaptırımlarını eleştirdi.

EKONOMİNİN ÇARKLARI DURDURULDU

Zafer Mutlu gerçekleştirdiği açıklamada, ‘’Ülkemizin, vatandaşımızın birikmiş bir Çok problemi çözüm beklerken iktidar sanki bütün problemlerin çözümü referandummuş gibi hava yaratmaya çalışıyor. Referandumdan çıkacak bir evet le bütün problemlerimiz sanki çözülecekmiş algısı yaratılmaya çalışılıyor. bu vesileyle açılış bayramlarıyla ülkemizde adeta Suni bayram havası estiriliyor.’’ Dedi. 

Konuşmasına devam eden Mutlu, ‘’Oysaki bu anayasa paketinin özünde millet yok. 12 Eylül Anayasası yerinde duruyor, özgürlüklerin önündeki engeller kalıcı olarak anayasa taahhüdünde alınmamış, söz verildiği halde YÖK eskisini aratacak düzeyde haşin, Kdv ve Ötv ler fakir fukaranın, esnafın ve ücretlinin sırtına yapışmış... Milletin ihtiyacı parasız eğitim, ağır vergilerde kurtulmak, işsizliğe çare ve kayırmacılığa son verilmesi. Vatandaş iki yıl önce bir tercih yaptı ve haziranda iktidarı uyardı. Cumhurbaşkanımız sonucu beğenmediği için 5 ay sonra tekrar seçime gittik. Bu kez ak parti tek başına yeniden iktidar oldu. Milletimiz, hizmet için süre 4 yıl daha süre verip çalışın dedi. Milletin seçtiği başbakanı millete danışmadan görevden aldılar. 15 Temmuzda millete darbe yapılmaya çalışıldı. Millet bir araya geldi, devletine ve seçtiklerine sahip çıktı. Her partiden insan devleti ve vatanı için meydanları doldurdu, Ak parti bu kalabalığı görünce aklına sandık geldi, sinsice seçim hesaplarına girdi. Ortada seçim falan yokken devleti, belediyeleri, bürokrasiyi, esnafı seçim ekonomisi ile cezalandırmaktadır. Seçimin kabaca maliyeti 60 milyar. Seçimlik harcamalarla milletin parasını har vurup harman savurmaktalar. Millet üretim, geçim ve istihdam peşindeyken iktidar aylarca ekonominin çarklarını durdurdu.’’ İfadelerini kullandı.

YENİ TÜRKİYE BU MU?

 

Biz saadet Partisi olarak diyoruz ki Millet, ağız tadıyla yaşamak istiyor. Vatandaş Hala çocuğu için dershane parası, akaryakıta fahiş vergi ve üç kuruşluk arabaya lüks tüketim cezası ödüyor. Yarısı 1550 liranın altında gelirle yaşayan aziz millete 20 bin liralık arabayı bile 40 bin liraya satarken bu milletten meydanlarda bayram şamatası beklemek doğru değil. 20 bin liralık arabanın neresi lüks de yüzde 60 özel tüketim vergisi adı altında lüks vergisi ve üstüne ilaveten yüzde 18 katma değer vergisi ekleniyor. Gümrük, plaka, sigorta ile yetmiyormuş gibi her litreden yarı yarıya vergi alarak bu milleti inim inim inletiyorlar. Ak partinin, Adalet ve kalkınma ile yeni Türkiye vaadi bu muydu? Ne farkı var eski Türkiye’den. Millet ak partiden altı ayda bir seçim değil verdiği emaneti hizmet ederek yerine getirmesini istiyor. Referandumdan sonra da evet de çıksa hayır da çıksa kasımda seçim deyip 6 ay sonra yine sandık diyecekler. Fakat artık emin olun millet bu sandık oyunundan çok sıkıldı. Millet hizmet edecekleri arıyor ve ona göre yargılıyor. İktidar bayram deyince bayram olmaz. Millet, iş aş ister.