Darıca Belediyesi’nden kısa film yarışması

  • 2017-03-09 03:10:20 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Darıca Belediyesi’nden kısa film yarışması

-Darıca Belediyesi tarafından "Kararım Evet" isimli Kısa Film Yarışması düzenlendi.31 Mart 2017 tarihine kadar devam edecek olan yarışmada, 15-25 yaş aralığındaki gençler, cep telefonlarından çekecekleri video ile yarışmaya katılabilecekler.

Yarışma çerçevesinde sözlü bir ifade, slogan, şarkı, türkü, rap veya özgün bir konseptle 40 saniyeyi geçmeyecek şekilde, referandumda "Kararım Evet" kısa filmini çekerek, 0535 930 68 30 numaralı whats up hattına gönderecek gençler arasında birinci olan yarışmacıya 10 000 TL, ikinci olan yarışmacıya 5 000 TL ve üçüncü olan yarışmacıya 2 500 TL ödül verilecek. Ayrıca yarışmada 4,5,6,7,8,9 ve 10. olan yarışmacılara da 1 000 TL ödül verilecek.

 AMACIMI REFERANDUMA OLAN İLGİYİ ARTIRMAK

Darıca Adnan Merkezi’nde düzenlenen söyleşide gençlerle bir araya gelen Başkan Karabacak, yarışmayı düzenlemelerindeki amacın, gençlerin 16 Nisan’da yapılacak olan referanduma olan ilgilerini artırmak olduğunu ifade etti.

Başkan Karabacak, anayasa değişikliği ve partili cumhurbaşkanlığı sistemini içeren tarihi referandum öncesi gençlerimiz arasında farkındalık oluşturma adına bu yarışmayı düzenledik. 15 Temmuz’da tanka, tüfeğe karşı duran genç nesillerimiz inanıyorum ki 16 Nisan’da da sandıklara koşarak görevini en iyi şekilde yerine getirecektir. 31 Mart 2017 tarihine kadar devam edecek olan yarışmada cep telefonlarınızdan çekeceğiniz sözlü bir ifade, slogan, şarkı, türkü, rap veya özgün bir konseptle "Kararım Evet" kısa film yarışmasına katılabilirsiniz. Şimdiden yarışmaya katılacak bütün genç kardeşlerime başarılar diliyorum. İnanıyorum ki bu yarışmadan çok farklı konseptlerde çok güzel eserler ortaya çıkacaktır.” diyerek yarışma ile ilgili bilgiler aktardı.