Şevki Demirci özür dilemeli

  • 2017-03-07 02:40:58 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Şevki Demirci özür dilemeli

Saadet Partisi Çayırova meclis üyesi Necati Apaydın, geçtiğimiz hafta gerçekleşen meclis toplantısında kendisine kalem fırlatan Çayırova belediye başkanı Şevki Demirci’nin özür dilemesi gerektiğini söyledi.

Apaydın, belediye başkanının meclisden 30 dönüme yakın yer için satış yetki aldığını 6 dönüme yakın yerin satışının encümen kararı ile yapılmış olmasına rağmen benim dönemimde bir metre dahi yer satılmamıştır demesinin Çayırova halkıyla alay etmek olduğunu ifade ederek, “Benim belediye başkanımız sayın Şevki Demirci ile kişisel bir husumetim olamaz son meclis toplantısında şahsına hiçbir hakaret içeren söz söylemememe rağmen arazi satışları ile ilgili gündem görüşülürken vicdanının sızlamasından olacak sarf ettiği sözleri kendisine iade ediyorum. Sayın belediye başkanımız o kalemi şahsıma değil Çayırova halkına atmıştır. Çayırova halkı kendisine yapılan bu hakaretin gereğini yerine getirecektir. O günkü meclis görüntüleri çıkarılıp belediye başkanının meclis üyelerine söylediklerinin bilinmesini istiyorum. Şahsıma hakaret ve kalem fırlatmasını iade ediyor. Kendisinin özür dilemesi gerekiyor.” şeklinde konuştu.

 

EVET DEME ŞANSIMIZ YOK

 

 

İlçe Başkanı Yusuf Aksu İlçe teşkilatı olarak hazırladıkları 2017 çalışma planına göre bundan sonra her ay bir basın toplantısı ile Saadet Partisinin genel politikalar hakkındaki görüşlerini ve yerel yönetimler ile ilgili değerlendirmelerini kamuoyu ile paylaşacaklarını ifade etti. Aksu teşkilat çalışmalarına kesintisiz devam ettiklerini , ilçe  ve Mahalle  yönetimleri, Kadın ve Gençlik kolları ile Çayırova’nın tamamında teşkilat modelimize uygun yeniden Büyük Türkiye’nin kurulması için çalışmalarına devam ettiklerini söyledi.  16 Nisan Referandumu ile ilgili olarak  güçlendirilmiş başkanlık sisteminin ülkemizin gündemine milli görüş teşkilatları tarafından getirildiğini fakat bu sistem değişikliğinin zamanlamasının yanlış olduğunu, yeteri kadar tartışılıp halkımız  bilgilendirilmeden bir oldu bitti ile geçirilmeye çalışıldığını ifade eden Aksu ilk günden beri ifade ettiğimiz kuvvetler ayrılığı prensibinin zayıflatılması ,Başkanın yetkileri ve denetimi ile ilgili kaygılarımız ve referandumdan önce seçim sisteminde yapılması gereken değişikliklerin yapılmamış olması bu referanduma evet dememizi engellemiştir dedi  .Aksu iktidarın birkaç konuda yapabileceği değişiklikle bir demokrasi şöleni havasında geçebilecek olan referandum ortamını bilerek gerdiğini ifade etti.  Çayırova belediyesinin çalışmaları ile ilgili kaynakların doğru kullanılmadığını projelerin öncelik sıralamasının yapılamadığını ifade eden Aksu Saadet Partili meclis üyelerine çalışmalarından dolayı teşekkür etti ve son meclis toplantısında sayın belediye başkanının tavırlarını şiddetle kınadığını ve belediye başkanının meclis üyemiz Necati Apaydına karşı tavrının Çayırova halkına yapılmış bir hakaret olduğunu söyledi.

 

SORUNLARI ÇÖZECEK HİZMET YAPILMIYOR

 

 

Toplantıda söz alan Zeki Özçelik Emek ve İnönü mahallerinde yapılması düşünülen kentsel dönüşüm projesi ile ilgili olarak yıllardır çözülemeyen bu problemin halledilebilmesi için saadet partisi gurubu olarak bir komisyonun kurulmasını önerdiklerini bu komisyonun çalışmaları sonucu 5 nisan 2017 tarihinde belediye kültür salonunda mahalle halkı ile belediye yönetimin bir araya geldiğini ifade etti.Toplantıda halkın beklentilerine tam karşılık bulamamasına rağmen tarafların bir araya gelebilmelerinin çözüm için önemli bir adım olduğunu ifade etti .