Yarışmaya katılabilmek için arabasını sattı

  • 2013-10-07 08:57:40 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Yarışmaya katılabilmek için arabasını sattı

 

 Gönül verdiği satranç uğruna otomobilini satarak Gebze’ye gelen ve çocuklarıyla birlikte Kurtuluş Hamlesi Satranç Turnuvası’na katılan Türkmen Jumamuhammet Ezizov, örnek ev sahipliği ve turnuva nedeniyle Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’e teşekkür etti

 

 ÇOCUKLARIYLA BİRLİKTE GELDİ

 

Gebze Belediyesi tarafından düzenlenen ve artık dünya satranç literatüründe de yerini alan Uluslar Arası Kurtuluş Hamlesi Satranç Turnuvası, dünyanın dört bir yanından gelen satranç ustalarını Gebze’de buluşturdu. 8 ülkeden toplam 360 sporcunun 4 gün boyunca dereceye girebilmek adına akıl dolu hamlelerine sahne olan Gebze Kurtuluş Hamlesi Satranç Turnuvası’na Türkmenistan’dan çocuklarıyla birlikte Gebze’ye gelen Jumamuhammet Ezizov, satranç sevdası uğruna otomobilini satarak Türkiye’ye geldi. Çocukları Muhammet ve Bagül ile birlikte Gebze’ye gelerek satranç turnuvasına aile boyu katılan Jumamuhammet Ezizov, Gebze’de karşılaştığı örnek ev sahipliği ve kusursuz turnuvadan ötürü Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’e teşekkürlerini iletti.

 

BAŞKAN KÖŞKER’E TEŞEKKÜR ETTİ

 

Gönül verdikleri satranç uğruna biran olsun tereddüt etmeden ülkesinde kullandığı otomobilini satarak turnuvaya katılmak üzere Gebze’ye geldiğini dile getiren Jumamuhammet Ezizov, “Ata toprağım Türkmenistan’dan kardeşlerimizin diyarı Gebze’ye selamlarımızı da birlikte getirdik. Burada olmaktan ötürü mutluyuz. Örnek ev sahipliği ve misafirperverlikten ötürü teşekkürlerimi iletmek isterim. Gelecek yıl turnuvaya katılmak üzere, hiç tereddüt etmeden Gebze’ye yine geleceğiz” ifadelerini kullandı. Çocuklarıyla birlikte turnuvaya katılan Türkmen satranç ustası Jumamuhammet Ezizov, ELO ve UKD dalında en iyi sporcu seçilirken, oğlu Muhammet Ezizov ise 12 yaş altı kategorisinde 6. olurken, 9-10 yaş kategorisinde ise en iyi sporcu seçildi.