Ekonomi Bakanı Gebze'ye geldi

  • 2017-03-04 04:02:11 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Ekonomi Bakanı Gebze'ye geldi

Maliye Bakanı Naci Ağbal, Gebze Ticaret Odası’nda düzenlenen toplantıya katıldı. Bakan Ağbal,“Türkiye Ekonomisi ve Reform Gündemi” konulu toplantı için Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler’in davetlisi olarak Gebze’ye geldi.

Bakan Ağbal, Gebze’nin OSB’leri, TÜBİTAK MAM, TÜSSİDE, TSE, BİLİŞİM VADİSİ, Araştırma Geliştirme Kuruluşları ve Gebze Teknik Üniversitesi ileDünyaya ayak uydurmayı başaran bir yer olduğunun altını çizerken, “Gebze’nin ülkemizin kalbinin attığı yer” olduğunu belirtti. Bölgemizin vergi tahakkuk tahsilatındaki başarısını ve birinciliğini tebrik etti. Ülkemizin ekonomik gündemine ilişkin bilgilendirme yaparken, yakın zamanda açıklanması beklenen ekonomik paketlerin müjdesini verdi.

 

 

ÇİLER, MİLLİ İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ’NE DİKKAT ÇEKTİ

 

Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler de yaptığı konuşmada, Milli İstihdam seferberliğine dikkat çekti. Çiler, tüm sanayici ve işadamları olarak bölgemizin 2016 yılında edindiği istihdam şampiyonluğunu bu seferberlikle kuvvetlendirerek, 2017 yılında da istihdamda öncü olmanın hedef olduğunu belirtti.

 

Toplantıya Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’nun yanı sıra il ve ilçe protokolü, siyasi parti temsilcileri, Oda Başkanları, OSB Başkanları, STK ve SİAD temsilcileri ve işadamları katıldı.