Erbakan, Dilovası'nda anıldı

  • 2017-03-02 10:14:11 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Erbakan, Dilovası'nda anıldı

Eski başbakanlardan merhum Necmettin Erbakan, ölüm yıldönümünde Dilovası’nda da anıldı.

Saadet Partisi Dilovası İlçe Başkanlığı düzenlediği “Erbakan Fotoğraf Sergisi” ile Türkiye Cumhuriyeti 54. Hükümeti Başbakanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ı andı.

Saadet Partisi G.İ.K Üyesi Recep Sarıdoğan, Dilovası Dernekler Başkanı ve Bingöllüler Dernek Başkanı Ercan Güneş, Ekos-der Başkanı İsmail Sami, Dilovası Kayapınar mahalle muhtarı Sıddık Turak ve Dilovası halkının yoğun katılımıyla gerçekleşti.  

 

Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın hayatından karelerin yer aldığı fotoğraf sergisinde Milli Görüş mücadelesinin canlı tanıklar ile karelere hapsedilen ölümsüz anıları sergilediklerini ifade eden Saadet Partisi Dilovası İlçe Başkanı Mustafa Türel, “Amacımız Hocamızın düstüru çerçevesinde aynı amaç ve gaye ile ülkeye ve tüm insanlığa saadeti getirmek için çalışmak. Biz bu uğurda dört siyasi partiyi tarihin tozlu sayfalarına bıraktık ancak inandığımız idealler uğrunda hiçbir zaman taviz vermeden yolumuza devam ettik ve etmeye de devam edeceğiz. Çünkü biz hocamızdan her zaman inanç ve azim göstermeyi öğrendik. Yaptığımız çalışmaların mükafatını Allah’tan umarak yaptık. Ne diyordu Hocamız ‘Ben ne yaptıysam Allah Rızası için yaptım’ diye şimdi bizde ne yapıyorsak mükafatını Hak’tan umarak Halk için yapıyoruz. Burada ki Amacımız Hocamızı anmaktan öte anlamak ve anlatmak.” dedi.