Darıcalı şehitler isimleri ile yaşayacak

  • 2017-03-02 07:24:32 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Darıcalı şehitler isimleri ile yaşayacak

Darıca Belediyesi Mart ayı meclis toplantısında Darıcalı şehitlerin isimleri semt konakları ve parklara verilmesi, Avrupa şampiyonasında başarılı olan karatecilerin de Cumhuriyet altını ile ödüllendirilmesi oy birliği ile kabul edildi.

Darıca Belediyesi Mart ayı meclis toplantısı yapıldı. Belediye Meclis Salonunda Başkan Şükrü Karabacak’ın başkanlığında gerçekleştirilen toplantı saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından önergeler okundu.

Suriye'nin El-Bab kentinde şehit olan Piyade Uzman Çavuş Murat Tevlim'in,  Kazım Karabekir Mahallesi’nde, Hatay’ın Dörtyol ilçesi kırsalında güvenlik güçleri ile PKK terör örgütü mensupları ile çıkan çatışmada şehit olan Uzman Çavuş Salih Kayan’ın ise Bağlarbaşı Mahallesi’nde yapılacak olan mahalle konak, park ve spor alanlarına isimlerinin verilmesi oy birliği ile kabul edildi.

Diğer bir gündem maddesinde de  Avrupa Karate Şampiyonası'nda birinci olarak  Türkiye’ye üst üste beşinci defa  Avrupa Şampiyonluğu'nu getiren milli karateci  Eray Şamdan’a  10, 21 Yaş altı Bayanlar Takım Kata’da Avrupa ikincisi olarak ülkemize gümüş madalya kazandıran bayan sporcular Meryem Mazlum ve Ayca Düzgel’5, antrenörlere ise toplam 10 Cumhuriyet altını verilmesi mecliste oy birliği ile kabul edildi.

Önergelerin ardından görüşülen 4 gündem maddesi yine oy birliği ile kabul edilmesinin ardından meclis toplantısı sona erdi. Nisan ayı meclis toplantısı 4 Nisan tarihinde yapılacak.