Darıca CHP'de kadınlar referandum için toplandı

  • 2017-02-27 11:20:44 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Darıca CHP'de kadınlar referandum için toplandı

CHP Darıca İlçe Kadın Kolları, Darıcalı kadınlarla bir araya geldi. İlçe Başkanlığında düzenlenen toplantıya partili-partisiz çok sayıda kadın katıldı.

Toplantıda konuşan CHP Darıca İlçe Başkanı Yakup Törk "Türkiye Cumhuriyeti Devletinin bir tesadüfe bırakılmaması için buraya geldiğiniz ve bizleri adeta mahçup ettiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Bu siyasi bir toplantı değil aile toplantısıdır. Kadınlarımız bugün buraya gelerek egemenliğine ve çocuklarının geleceğine sahip çıktığını gösteriyor. Kadınların fendi tek kişiyi yenecek. Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacak, bu da sizlerin sayesinde olacaktır." dedi.

Anayasada değişiklik yapılmasının geri dönülemez bir karar olduğunu söyleyen CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, referandum süreci ve değişiklik yapılmak istenen 18 madde ile ilgili kadın vatandaşlara bilgi verdi. Ardından psikolog-terapist İsmet Alemdar insanlar ile iletişim kurarken nelere dikkat edilmesi gerektiği ile ilgili bilgilendirme sunumu yaptı.

 

 Referandumda sandıktan "Hayır" çıkacağına inandıklarını belirten CHP Darıca İlçe Kadın Kolları Başkanı Nurcan Çağlar “CHP'li kadınlar olarak sahada çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam ediyor. Pazarda, mahallede, sokakta halkımıza bu değişiklik olursa ülkemizin tek adam rejimine geçeceğini anlatıyoruz. Pazarda esnafımızı ziyaret ediyoruz. Sokakta vatandaşımızla sohbet ediyoruz. Ev ziyaretleri yaparak referandum hakkında bilgi veriyoruz. Referanduma kadar bu şekilde çalışmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.