Şampiyonlara pastalı kutlama

  • 2017-02-22 08:06:48 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Şampiyonlara pastalı kutlama

Darıca Belediyesi Eğitim Spor Kulübü’nün Milli Karatecileri 44. Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Avrupa Karate Şampiyonası’nda almış olduğu başarılı sonuçlar nedeniyle kutlama programı gerçekleştirildi. Darıca protokolü ve sporcuların katıldığı programda pasta kesildi.

Kutlama programına Darıca Kaymakamı Ömer Karaman, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Emniyet Müdürü Hasan Aydoğan ve Darıca Eğitim Spor Kulüp Başkanı (DARES) Mustafa Öztürk, Teknik direktör Adnan Şamdan ile 44. Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Avrupa Karate Şampiyonası’nda 5.kez üst üste Avrupa Şampiyonu olarak Darıca’ya Karate’de ilk Avrupa şampiyonluğunu kazandıran Eray Şamdan,  21 Yaş altı Bayanlar Takım Kata’da Avrupa ikincisi olarak ülkemize gümüş madalya kazandıran Meryem Mazlum ve Ayca Düzgel katıldı.

Kutlama programında konuşma yapan ilçe Kaymakamı Ömer Karaman, Darıca ailesi olarak sporcuların Avrupa Şampiyonu olarak ülkemizi gururlandırmalarından son derece mutlu olduklarını ifade ederek spora ve sporculara verdikleri desteklerle bu başarıların yayılacağını ifade etti. 195 bin nüfusun 40 bininin öğrenci olması nedeniyle ilçenin genç nüfusa sahip olduğunu vurgulayan Kaymakam Karaman gençlerin bu başarılı sporcuları örnek alacaklarını bunun diğer branşlarda başarı getireceğinin altını çizerek;’’amatör sporlara desteğimiz devam edecek bir çok sporcumuzu ülke çapında başarılara imza atacaklarından hiç kuşkumuz yok.’’ Dedi.

Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak da Atletizm milli takımda antrenörlük yapmış bir spor adamı olarak ilçede spora büyük önem verdiklerini bir süre önce atletizmde elde ettikleri Avrupa çapındaki başarıyı karate de elde etmelerinin mutluluk ve gurur verici olduğunu söyledi. Karabacak; ‘’biz gençlere güveniyoruz onlara fırsat ve imkan verildiğinde, onlara sahip çıkıldığında neler yapabileceklerini biliyoruz ve görüyoruz bu başarı bunun bir göstergesidir. Atletizmden sonra karatede elde edilen şampiyonluklar bizleri gururlandırıyor biz bundan sonra diğer branşlar da şubeler açarak gençleri spora teşvik ederek başarılı olmalarını ülkemizi Avrupa ve dünya şampiyonalarında temsil edeceklerine yürekten inanıyoruz.’’ Şeklinde konuştu.

Darıca Eğitim Spor Kulüp Başkanı (DARES) Mustafa Öztürk de konuşmasında kulüp olarak sadece tek kulvarda değil çok sayıda branşlarda faaliyet göstermeyi hedeflediklerini bu hedefe de adım adım ilerlediklerini vurguladı. Atletizmin yanında yeni kurulan karate şubesindeki sporcuların Avrupa şampiyonasında elde ettikleri birincilik ve derecelerin kendilerini mutlu ettiğini söyleyen Öztürk, hedeflerinin 2020 yılındaki olimpiyatları olduğunu, olimpiyatta Darıcalı sporcuların da yer alacağına hiç kuşkularının bulunmadığını ifade etti ve desteklerinden dolayı ilçe protokolüne teşekkür etti.

 

44. Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Avrupa Karate Şampiyonası’nda 5.kez üst üste Avrupa Şampiyonu olarak Darıca’ya Karate’de ilk Avrupa şampiyonluğunu kazandıran Eray Şamdan da İlk Turda Slovak ikinci turda Boşnak, çeyrek finalde Macar, yarı Finalde Ermenistanlı rakibini mağlup ettikten sonra finalde ise Karadağlı rakibini yenerek  5 Yıl Üst üste Avrupa Şampiyonu olarak tarihe geçmenin yanı sıra 6 yıl üst üste kürsü yapan tek sporcu olarak kırılması zor bir rekora imza atmaktan son derece mutlu olduğunu vurgulayarak bu başarıyı bundan sonra da sürdürmeyi hedeflediğinin altını çizdi.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri ve sporcular hep birlikte pasta keserek başarıyı kutladılar.