Gebzespor çıldırttı 3-3

  • 2017-02-05 01:56:22 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Gebzespor çıldırttı 3-3

Bölgesel Amatör Lig’de şampiyonluk mücadelesi veren Gebzespor, 3-1 öne geçtiği maçta peş peşe 2 hatalı gol yiyerek Sultangazi ile 3-3 kaldı ve altın değerinde 2 puan bıraktı. Lider Velimeşe’nin Çorlu’ya 3-1 kaybetmesiyle puan farkının 1’e düşme şansını tepen Mor Menekşe bu beraberlik ile taraftara saç baş yoldurdu.

Kendi saha ve seyircisi önünde ligin güçlü takımlarından Sultangazi ile karşılaşan Gebzespor, talihsizlik ve beceriksizliğin faturasını 2 puan kaybederek ödedi.

Maçın hemen başında 2’nci dakikada penaltı kazanan Sultangazi, bu penaltıyı kaçırınca Gebzespor rahat nefes aldı. Daha sonra ise ataklarını sıklaştıran Gebzespor, Jaba ile golü buldu. İlk yarı bu skorla tamamlanırken ikinci yarıda Sultangazi’nin golü geldi.

 

VELİMEŞE ÇORLU’DA 3-1 KAYBETTİ

 

Grubun lideri Velimeşe’nin de Çorlu maçında yenik olduğu haberiyle taraftarın büyük desteği ile Gebzespor iyice yüklenmeye başladı. Kaptan Ali’nin kafa golü ve ardından Sultangazi’nin kendi kalesine attığı gol ile bir anda 3-1’lik skoru yakalayan Gebzespor, özellikle Babacar ile net pozisyonları da harcadı. Maçın son bölümünde ise defans hataları ile gelen peş peşe goller Gebzespor’un hayallerini yıktı. Lider Velimeşe ile arasındaki puan farkı 1’e inecekken 3’te kalınca taraftarlar kahroldu.

 

EMNİYET EZİYET ÇEKTİRDİ!

 

 

Gebze Emniyet müdürlüğüne bağlı polis ekipleri maçın başında ve sonunda taraftarlara adeta eziyet çektirdi. Araç girişlerine izin vermeyen, Gebzespor taraftarlarını sadece üst bölümden alan emniyet ekipleri, maç sonu yağmurda vatandaşları tek çıkışa yönlendirince büyük tepki gördü. Rakip takım taraftarları stadın içinde bekletilmesine rağmen Gebzesporlu taraftarları alt çıkış kapısından çıkış yapmasına izin vermeyen emniyete taraftarlar tepki gösterdi.