Bakan Işık, CHP'yi eleştirdi

  • 2017-02-05 09:39:39 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Bakan Işık, CHP'yi eleştirdi

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, yeni anayasa paketinin rejim değişikliği değil yönetim sistemi değişikliği olduğunu belirterek, “Bunu rejim değişikliği diye sunan CHP’yi anlamakta güçlük çekiyoruz” diye konuştu.

AKP Gebze ilçe gençlik kolları tarafından düzenlenen ‘Ahde Vefa’ toplantısında konuşan Bakan Işık, partililere yeni anayasa paketini anlattı. Türkiye’de bir sistem tıkanması olduğunu ve çözümünün de yeni anayasa değişikliği olduğunu vurgulayan Bakan Işık, konuşmasının büyük bölümünde CHP’yi eleştirdi. Bakan Işık, “CHP bunu rejim değişikliği olarak sunuyor oysa Türkiye’nin rejimi, Cumhuriyet’tir. Demokratik, laik, sosyal hukuk devletidir. Peki CHP neden böyle davranıyor? Çünkü onlar için halkın içinde siyaset yapmak, halka inmek, ülkeyi yönetmek için yüzde 50’sinin oyunu almak zor geliyor. Oturdukları yerden siyaset yapıyorlar” dedi.

 

Konuşmalarda ‘Hayır’ yok!

 

 

Toplantıda Kocaeli Büyükşehir belediye başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, İl Gençlik kolları başkanı Emre Kahraman ve Gebze ilçe gençlik kolları başkanı Ertan Kara da konuşma yaptılar. Yapılan konuşmalarda daha önce sık sık kullanılan ‘hayır’ ve ‘hayırlı’ kelimelerinin geçmemesi dikkat çekerken, Bakan Işık’ın konuşmasını bitirirken ‘Bu işin sonu hayırlı olacak’ demesi ve tebessüm ederek espri yapması gözlerden kaçmadı.