Meclis de kavgalı oturum

  • 2017-02-03 07:29:20 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Meclis de kavgalı oturum

-Darıca Belediyesi Şubat ayı meclis toplantısı yapıldı. Toplantıya Başkan Karabacak ile CHP’li meclis üyeleri arasında kavgaya varan sert tartışmalar damgasını vurdu. Karabacak CHP’li Şinasi Serdar’ı doktora gitmesini önerdi.

 

Darıca Belediyesi Şubat ayı meclis toplantısında sert tartışmalar yaşandı. Belediye Meclis Salonunda Belediye Başkanı Şükrü Karabacak’ın başkanlığında gerçekleştirilen meclis toplantısında saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından muhalefet partilerinin önergeleri okundu. CHP Grubunun vermiş olduğu Darıca Belediyesi’nin kültür etkinliklerine gelen konuşmacılara verilen ücretlerle ilgili önerge tartışmaya neden oldu. Belediye Başkanı Şükrü Karabacak bu soruları geçen mecliste de yanıtlandığını, muhalefetin hep aynı önergeyi verdiğini söylemesi üzerine CHP Grubundan Şinasi Serdar’da yeterli yanıt alamadıklarını ifade etti ve ‘’Afrika’da ki kabileler bile daha iyi yönetiliyor. Kime ne kadar para verildiğini neden söylemiyorsunuz?’’ demesi üzerine Başkan Karabacak Şinasi Serdar’ı el hareketi yapmaması konusunda uyararak; ’’sus konuşma otur yerine, bana öyle el hareketi yapma. Senin doktora ihtiyacın var. ’’ dedi. Bunun üzerine CHP’li Şevki Yıldırım da ayağa kalkarak Başkan Karabacak’ı bağırmaması konusunda uyardı. Diğer meclis üyelerinin de araya girerek yatıştırılan tartışma sonrası konuşan Başkan Karabacak, gelen konuşmacılara etkinlik ihalesini alan firmanın ödeme yaptığını kendilerinin bu konuda bilgisi olmadığını ifade ederek;’agresif, yırtıcı davranışlar yakışmıyor. Eleştiriler insancıl yapılmalı işte bu yüzden halk size oy vermiyor.’’ Şeklinde konuştu.

MHP’li meclis üyesi Celil Akbulut’da meclisin böyle kavgaya varan toplantıda sağlıklı karar alamayacağını bu nedenle toplantının bir hafta sonraya ertelenmesini talep etti ancak Başkan Şükrü Karabacak bu talebi reddetti.

CHP Grubunun Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri de yine sert tartışmalara neden oldu. Kutlu Doğum Haftası etkinliklerinin şimdi hapiste olan FETÖ Terör Örgütü üyeleri tarafından organize edildiğini bu nedenle kutlanmaması gerektiğinin altını çizdi. Başkan Karabacak da yine sert tepki gösterdi. Her iki önerge CHP ve MHP grubunun red oylarına karşın Ak Parti grubunun oylarıyla gündeme alınmaması kabul edildi.

Önergelerin ardından ele alınan gündem maddeleri CHP ve MHP grubunun red oylarına karşın Ak Parti grubunun oylarıyla kabul edildi.