Gebzespor Velimeşe'yi elinden kaçırdı

  • 0000-00-00 00:00:00 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Gebzespor Velimeşe'yi elinden kaçırdı

Gebzespor, şampiyonluk yolunda en güçlü rakibi lider Velimeşe ile kendi sahasında 1-1 berabere kaldı. Yaklaşık 15 bin taraftarının önünde maçı uzun süre 1-0 önde götüren Mor Menekşeler, son dakikalarda yediği golle 1 puana razı oldu.

Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’nun da izlediği maç boyunca yaşanan gerginlik, bitiş düdüğü ile zirveye çıktı. Her iki takım oyuncuları maçın ardından birbirine girerken, maçın hakemine de büyük tepki vardı.

Günlerdir Velimeşe maçına hazırlanan Gebzespor, 15 bin taraftarının desteğiyle maça hızlı başladı. Maçın 27’nci dakikasında yeni transferi Jaba ile 1-0 öne geçen Gebzespor, ardından yakaladığı net fırsatları cömertçe harcadı.

İlk yarı 1-0 sona ererken, ikinci yarıda da yakaladığı fırsatları harcayan Gebzespor, maçın 83’üncü dakikasında beraberlik golünü kalesinde gördü.

 

VALİ GÜZELOĞLU DA İZLEDİ

 

Maçın gerginliği hem saha içine hem de saha dışına yansıdı. Maçın bitiş düdüğü ile ortalık karıştı. Gebzespor ve Velimeşe futbolularının kavgası tribünlere de yansıdı. Birçok taraftar hakemi ve Velimeşe oyuncularına tepki gösterirken, emniyet güçleri de olaya müdahale etti. Protokol tribünün karşısında taraftarların attığı konfetiler küçük çaplı yangına neden olurken, maçın ardından emniyet ekiplerinin taraftarları Kuzey kapısından geçmelerine izin vermemesi ve çocukların bulunduğu bölgeye biber gazı sıkması büyük tepkiye neden oldu.

 

Bu önemli maçı Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’nun yanı sıra CHP Kocaeli milletvekili Tahsin Tarhan, Gebze Kaymakamı Mehmet Arslan, Gebze belediye başkanı Adnan Köşker ve çok sayıda protokol mensubu izledi.