Darıca 3.Uluslararası Yarı Maratonuna hazır

  • 2013-10-03 11:08:52 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Darıca 3.Uluslararası Yarı Maratonuna hazır

 

Darıca’da pazar günü yapılacak olan 3.Uluslararası Darıca Yarı Maratonu’nun basın toplantısı Darıca Belediyesi Sevgi Parkı’nda yapıldı.Tanıtım toplantısına Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu,  Darıca Kaymakamı Mehmet Öklü, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintımar, İl Gençlik Spor Müdürü Muzaffer Çintımar, Darıca İlçe Spor Müdürü Hikmet Tatoğlu ve basın mensupları katıldı.

 

DÜNYA ÇAPINDA BİR ORGANİZASYON

 

Basın toplantısında ilk sözü alan Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak bu yıl üçüncüsünü düzenleyecekleri 3. Uluslararası Darıca Yarı Maratonu’nun Darıca’nın tanıtımı açısından çok önemli bir organizasyon olduğunu söyledi.6 Ekim Pazar günü yapılacak olan 3. Uluslararası Darıca Yarı Maratonu hakkında bilgi veren Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak,”Düzenlenecek organizasyona 15 ülkeden toplam bin 150 atlet katılacak. Yine aynı gün koşulacak olan halk koşumuzda ise 4 bin kişi koşacak. Öte yandan geçen yıl olduğu gibi dünya rekoru kıran bir atlet olursa 50 bin dolar hediye vereceğiz. 09.00’da başlayacak olan maraton Darıca Cumhuriyet Meydanı’ndan start alacak. Ardından İstasyon Caddesi devam edip Dr. Zeki Acar Caddesi, İstasyon Caddesi, Atatürk Caddesi, Emek Mahallesi, Bayramoğlu’ndan dönülerek Cumhuriyet Meydanında son bulacak” dedi. Düzenledikleri yarı maratonun dünya çapında bir organizasyon olduğunu da sözlerine ekleyen Karabacak,” Darıca’da yapacağımız 3. Uluslararası Yarı Maratonu ile Darıca’yı tüm dünyaya tanıtacağız” diye konuştu.

 

Darıca Kaymakamı Mehmet Öklü, daha güzel bir Darıca için hep birlikte çalışacaklarını belirterek, düzenlenen organizasyonun Darıca’nın tanıtımı için çok önemli olduğu vurguladı. Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintımar’da Darıca’nın düzenlediği yarı maratonun Türkiye’de koşulan uluslararası standartlarda birkaç önemli organizasyondan birisi olduğuna dikkat çekerek, bu organizasyonların daha da artması gerektiğini söyledi.

 

 KOCAELİ VE DARICA’NIN TANITIMI AÇISINDAN ÇOK ÖNEMLİ

 

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ise Darıca’da yapılacak olan Uluslararası Darıca Yarı Maratonu’nun Kocaeli  için önemli bir vitrin olduğunu söyleyerek, “ Düzenlenecek olan maraton Kocaeli’nin ve Darıca’nın tanıtımı açısından çok önemli. Başta Belediye Başkanımız Şükür Karabacak olmak üzere organizasyonun düzenlenmesinde emeği geçenleri kutluyorum” şeklinde konuştu. Sağlık için spor yapmak gerektiğini ifade eden Karaosmanoğlu, “ Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olarak insanlarımızın spor yapması için alt yapımızı oluşturduk. Her yaştan insanımızın spor yapması için çalışıyoruz. Spora desteğimiz sürecek” ifadelerini kullandı.

 

Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintımar’da konuşmasında Darıca Yarı maratonunun Türkiye’de ilkler arasında yer aldığını belirterek bu organizasyonların sayılarının artmasının önemine değindi. Çintımar, ‘bu tür organizasyonlar gerek organizasyonların yapıldığı şehir gerekse de ülkenin tanıtımı açısından çok önemli ve olumlu. Bunlar iz bırakan organizasyonlar bu nedenle Darıca Yarı maratonunu organize eden başta belediye Başkanı Şükrü Karabacak olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyorum.’ Şeklinde konuştu.