Yine içimiz yandı

  • 2016-12-11 11:32:09 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Yine içimiz yandı

İstanbul’da dün gece meydana gelen terör saldırısı Türkiye’yi yine acılara gömdü. Menfur saldırıda 30’u polis 8’i sivil toplam 38 şehit ve 155 yaralı var. Terör saldırısı dolayısıyla dün Milli yas ilan edilirken, Gebze’de de gün boyu bayraklar yarıya kadar çekildi.

Dün akşam Dolmabahçe'de Vodafone Arena Stadyumu'nda oynanan Beşiktaş-Bursaspor maçı bittikten yaklaşık 1.5 saat sonra bombalı araçla terör saldırısı düzenlendi. Aynı dakikalarda Maçka Parkı'nda ikinci patlama oldu. Polisler tarafından fark edilen canlı bomba kendini patlattı. Kalleş saldırılarda 30'u polis 38 kişi şehit oldu, 155 kişi yaralandı.

Patlama sesleri kentin bir çok ilçesinden duyuldu. Maçka'daki ikinci canlı bomba saldırısında ilk 4 polis ve 1 sivilin şehit olduğu belirtildi. Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, hain saldırıda okların terör örgütü PKK'yı gösterdiğini söyledi. Teröristler saldırıda yüzlerce kilo bomba kullanmış. 

 

YÜZLERCE KİLO BOMBA

 

 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Beşiktaş'taki bombalı saldırıda şehit olanların sayısının 38'e ulaştığını, 155 vatandaşın ise hastanede tedavi gördüğünü açıkladı. Soylu, saldırı ile ilgili 13 kişinin gözaltında olduğunu belirtti. Soylu, "Bunların 30'u polis memuru ve emniyet görevlisi. 7 sivil vatandaşımız. Birisinin kimliği tespit edilemedi. Hastanelerde 14'ü yoğun bakımda, 5'i ameliyatta toplam 155 vatandaşımız var. Toplam 13 kişi gözaltına alındı. Sabah Başbakan Yardımcımız da paylaştı.