Ustalara saygı konseri

  • 2016-11-24 10:29:39 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Ustalara saygı konseri

Gebze’de kültür-sanat alanında önemli çalışmalar gerçekleştiren Bilimsel Kültürel Araştırmalar Yayıncılık ve Üretim Kooperatifi (BİLKAR) önceki akşam Gebze Osman Hamdi Bey Kültür Merkezinde 'Ustalara Saygı Gecesi' düzenledi.

 

Uzun yıllar Barış Manço ve Cem Karaca ile birlikte sahne alan Kurtalan Ekspres grubu ile birlikte Seyyal Taner, Kazım Koyuncu’nun kardeşi Niyazi Koyuncu, Umut Kuzey ve Murat İlkan’ın katıldığı konser etkinliğinde, Türk müziğine önemli hizmetler veren Barış Manço, Cem karaca, Kazım Koyuncu ve Neşet Ertaş gibi önemli sanatçılar anısına birbirinden güzel eserler seslendirdiler.

Yaklaşık 3 saat boyunca sahnede kalan sanatçılar, Gebzelilere unutulmaz bir gece yaşattılar. Özellikle ‘Gülpembe’, ‘Dönence’, ‘Islak Islak’, ‘Uzun İnce Bir Yoldayım” gibi şarkılar, dinleyenlerin büyük beğenisini kazandı. Seyyal Taner bir ara sahneden seyircilerin arasına inerek şarkı söyledi. Konsere katılanlar, gecenin sonunda sanatçıları uzun süre alkışladılar.

 

Etkinlikte dikkat çeken bir başka nokta ise, bazı davetlilerin salona ‘Çocuğuma dokunma’ ve ‘Tecavüz aklanamaz’ şeklinde tişörtlerle gelmeleriydi.