Bahar K. Erdoğan yazdı

  • 0000-00-00 00:00:00 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Bahar K. Erdoğan yazdı

İki dönemdir yönetiminde bulunduğum ve gurur duyduğum Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti’nin girişimleriyle Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından Derince İlçesi Çınarlı Mahallesi’nde 24 buçuk dönüm arazi üzerine yapılan 138 konutluk 16 Ocak Basın Sitesi inşaatı hızla ilerliyor.

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Çetin Gürol ve yönetimdeki arkadaşlarla inşaat alanında yaptığımız incelemede temeli atılan konutların hızla yükselmesi göğsümüzü kabarttı. “Hayaldi gerçek oldu” denilen proje hakkında Müteahhit firma sahibi İlyas Taşkın ve yöneticilerden bilgi aldık.

Körfezin en güzel vadilerin birisinde, önü deniz, arkası orman olan bir bölgede yapılan Basın Sitesi inşaatı beklenenden de hızlı bir şekilde ilerlemesi hepimizi heyecanlandırdı. 87 metrekarelik 2+1 ve 109 metrekarelik 3+1 konutlarda oturmak için şimdiden sabırsızlanmak elde değil.

Göreve geldiği günden bu yana Basın Sitesi için yoğun çaba sarf eden Türkiye Gazeteciler Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Çetin Gürol’a ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.

Çünkü göz ardı edilemeyecek bir başarı. Mustafa Kemal Atatürk’ün ilimize geldiği ve hayatındaki ilk ve son basın toplantısını yaptığı 16 Ocak tarihinde ise Basın sitemizde bir etkinlik yapmayı istiyoruz. Hatta örnek daire 16 Ocak’a yetişecek.

16 Ocak yaklaşırken bir çok sürprizin de olacağını üyelerimize şimdiden müjdelemek isterim.