Darıca-Beşiktaş maçı 29 Kasım'da

  • 2016-11-23 10:16:11 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Darıca-Beşiktaş maçı 29 Kasım'da

Darıca Gençler Birliği, Beşiktaş ile 29 Kasım Salı günü oynayacağı Ziraat Türkiye Kupası maçında tüm Kocaeli halkının desteğini bekliyor. Tarihinde ilk kez gruplara kalan Sarı-Yeşilli ekibin İzmit İsmetpaşa Stadı’nda oynayacağı maçın biletleri de yarın Darıca, Gebze ve İzmit’te 10 ayrı noktada satışa çıkıyor. Bilet fiyatları 50 ve 100 lira olarak belirlendi.

Ziraat Türkiye Kupası’nda Ankaragücü ve Balıkesir gibi güçlü rakiplerini eleyerek tarihinde ilk kez gruplara kalan Darıca Gençler Birliği’nde Beşiktaş maçı hazırlıkları sürerken, ilçeyi de bu maçın heyecanı sardı. İlk maçını, Süper Lig’in güçlü takımlarından Beşiktaş ile oynayacak olan Darıca, kendi sahasının ışıklandırması olmadığı için karşılaşma İzmit İsmetpaşa Stadı’nda oynanacak.

Bugün Darıca’da bir basın toplantısı düzenleyen Darıca belediye başkanı Şükrü Karabacak ve kulüp başkanı Mustafa Öztürk, tüm Kocaeli halkını bu maça davet ederek, “Darıca tüm Kocaeli’nin takımı. Sadece Darıca değil, Gebze, İzmit, Gölcük ve tüm Kocaeli halkını bu maçta yanımızda görmek istiyoruz” diye konuştular.

 

Karabacak:”Atletizmden sonra futbolda da başarı’

 

Darıca Belediye başkanı Şükrü Karabacak, Darıca’nın atletizmden sonra futbolda da başarılar elde ettiğine dikkat çekerken, “Spora çok büyük önem veriyoruz. Yeni yatırımlarımız da sürüyor. 2017 yılında 80 dönümlük Olimpiyat köyü projemiz, deniz sporlarının da yapılmasına olanak sağlayacak. Sportif yatırım ve başarılarımız devam edecek” diye konuştu.

 

Darıca Gençler Birliği Başkanı Mustafa Öztürk de, “Hem ligde hem kupada başarılı olacağımıza inanıyoruz. Ligde şampiyonluk hedefimiz vardı, inşallah sezon sonunda mutlu sona ulaşacağız. Kupada da zor maçlar olacak ancak son ana kadar mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi. Başkan Öztürk, 14.600 seyirci kapasiteli İzmit İsmetpaşa stadında Beşiktaşlı taraftarlara da 6 bin bilet ayırdıklarını belirterek, tüm Kocaeli halkını bu maça davet etti. Başkan Öztürk ayrıca desteklerinden ötürü Başkan Karabacak’a da teşekkür etti.