Levent Altun yazdı

  • 2016-11-22 07:03:44 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Levent Altun yazdı

CHP’DE KADINLARI RAHAT BIRAKIN!

 

CHP Gebze ilçe kadın kolları seçimi önceki gün yapıldı. Arzu Çakmak Pehlevan ve Ülker Yiğit’in listelerinin yarıştığı ve 229 kadın partilinin oy kullandığı kongrede 19 oy farkla Ülker Yiğit yeni başkan oldu.

Seçim gününe kadar olan rekabetin, sandık sonuçları açıklandıktan sonra birlik ve beraberliğe dönüştüğünü görmek çok anlamlıydı. Doğrusunu söylemek gerekirse bazı art niyetli malum gazeteci ve kişiler nedeniyle bundan biraz kuşku duymuştum ancak seçim sırasında ve sonrasındaki tablo beni çok mutlu etti. Arzu ve Ülker hanım seçim sonuçlarını yan yana izledi, seçimden sonra el ele birlik mesajı verdiler. Dedikoduyla, karışıklıklarla ve kaoslarla beslenen İzmitli-Gebzeli/eski-yeni bazı gazetecilere ve siyasetçilere bakmayın siz, Gebzeli kadınlar bu kongrede örnek olmuştur. Keşke CHP’de her kongre böyle olsa. Siyaset bir günlük değil, uzun vadeli bir iştir. Bir temenni de, kongreye katılan kadın partililerin, bundan sonra partinin tüm etkinliklerine bu şekilde katılım göstermesidir. CHP’li kadınlarla ilgili bundan sonra konuşulması gereken yapılacak çalışmalar ve projeler olmalıdır. Kimin nasıl kazandığı, kimin kimleri desteklediği gibi saçma-sapan dedikodular değil.

 

GEBZE’YE ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ

 

Gebze önceki gün bir şehidini daha ebediyete uğurladı. Oğuzhan Demir, hayatının baharında şehit düştü, baba ocağına da ateş. Gerçekten kelimelerle tarif edilemeyecek bir acı. Çoban Mustafa Paşa camisindeki cenaze töreninde anne-babasının, kardeşlerinin ve yakınlarının acılarını, gözyaşlarını anlatabilecek bir kelime yok. Caminin içini ve etrafını saran on binlerce Gebzeli, bu acıya ortak oldu. Gebze’de hayat adeta durdu, sadece acılar konuştu, gözyaşları eşlik etti.

 

 

SPOR DOLU BİR HAFTA

Bu hafta sonu sporla dolu bir hafta yaşadık. Cuma akşamı Caner-Zafer Pesen kardeşlerin artık gelenekselleşen Basın turnuvasının Çeyrek Final maçlarından birini izledim. Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler’in takımı Görtan ile Gebze Teknik Üniversitesi takımı arasında oynanan maç bir futbol maçından çok öteydi. Bir dostluk rüzgarıydı, bir şölendi, bir buluşturmaydı, bir heyecandı. Yıllar öncesinden tadı damağımıza yerleşen bir nostaljinin sahnelenmesiydi. Nail Çiler ile eşi Sevgi hanımın galibiyet sevinçleri, rakip takımla dostluk sahneleri gerçekten anlamlıydı. Fanatik Galatasaraylı Nail Çiler, Fenerbahçeli Rektör Haluk Görgün’ün takımını yendi ancak iki gün sonra da Rektör Görgün’ün Fenerbahçesi, Çiler’in Cimbom’unu yendi. Galatasaraylı Caner, Gebzespor’un Çayırova’yı yeneceğini bilerek girdiğimiz bahsi kazandı ancak Pazar akşamı aynı oranda üzüldü. Sonuç olarak, sporda kaybetmek de var kazanmak da, önemli olan dostluk kazanmak ve pekiştirmek.