CHP Gebze'de kadın kolları seçimi yapıldı

  • 2016-11-20 03:01:06 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
CHP Gebze'de kadın kolları seçimi yapıldı

CHP Gebze ilçe Kadın Kolları’nın yeni başkanı Ülker Yiğit oldu. 229 üyenin oy kullandığı kongrede 4 oy geçersiz sayılırken, Ülker Yiğit 122 oy, Arzu Çakmak Pehlevan ise 103 oy aldı. Seçimin ardından her iki adayın birlik ve beraberlik görüntüsü ve kadınların seçimi son derece olgun bir şekilde izlemeleri dikkat çekti.

Divan başkanlığını İl yönetim kurulu üyesi Bilgi Dehmen’in yaptığı kongreye CHP Kocaeli milletvekili Tahsin Tarhan, İl Kadın kolları başkanı Sevim Korkmaz Pekyörür’ün yanı sıra il ve ilçe yöneticileri ve partili kadınlar katıldı.

Arzu Çakmak ve Ülker Yiğit’in listelerinin yarıştığı seçimlerde heyecan üst düzeydeydi. Oylar sayılırken her iki aday Ülker Yiğit ve Arzu Çakmak Pehlevan yan yana oturdu. Kadın partililerin seçim sonuçlarını büyük bir olgunlukla izlemesi ve seçim sonunda birlik beraberlik tablosu dikkat çekiciydi.

Başkan seçilen Ülker Yiğit’in listesinde Gülcan Aksu, Elif Alhan, Meryem Başer, Zenure Çataltepe, Suna Çataltepe, Sedef Dinç, Serpil Gürlevik ve Dilek ilhan yer alıyor.

 

Arzu Çakmak Pehlevan’ın kaybeden listesinde ise Ayşe Yüksek, Cevahir Akyıldız, Fatma Onsun, Gülsüm Kösedağ, Serap Öztürk, Nalan İkiz, Nimet Keleş Döner ve Şerife Albayrak bulunuyordu.