İlk hamle protokolden

  • 2016-11-20 10:17:13 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
İlk hamle protokolden

Gebze önemli bir spor organizasyonuna daha ev sahipliği yapıyor. Gebze Belediyesi ve Türkiye Satranç Federasyonu tarafından ortaklaşa düzenlenen 2016 Türkiye Satranç Şampiyonası, ev sahibi Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’in ve protokolün ilk hamleyi yapmasıyla başladı. Lamec Otelde düzenlenen ve 13 gün boyunca devam edecek olan şampiyonada Türkiye birincisi olacak sporcu, ülkemizi bireyselde Avrupa Şampiyonası’nda temsil edecek.

Turnuvanın açılışında konuşan Türkiye Satranç Federasyon Başkanı Gülkız Tulay konuşmasında Gebze Belediyesi’nin yaptığı organizasyonlardan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Verilen bu emekleri Türkiye Şampiyonasını bu ilçede yaparak taçlandırmış olduk. Ben başta belediye Başkanı Adnan Köşker’e ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

EV SAHİPLİĞİ İÇİN MUTLUYUZ

 

Turnuvaya ev sahipliği yapan Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, “Satranç önemli bir spor 4 bin yıllık mazisi olan bir spor ve biz bu spora önem veriyoruz. Zihnin gelişmesine ve muhakeme gücünün artmasında oldukça önemli olan bu sporu biz küçük yaşlarda çocuklara öğretiyoruz. Oluşturduğumuz bir anaokulu üniversitemiz var ve burada 5 yaşındaki çocuklarımızı, satrancında içerisinde olduğu sosyal aktivitelerle tanıştıyoruz. Türkiye’mize sağlıklı nesiller yetiştirme noktasında yaptığımız bu çalışmalar neticesinde inşallah vatanımıza milletimize hayırlı evlatlar yetişecek” şeklinde konuştu.

Gebze Kaymakamı Mehmet Arslan da konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Satranç denilince ilk akla gelen belediye Gebze Belediyesi oldu. Bu algının oluşmasında emeği geçenleri kutluyorum. Beş yaşındaki çocuklarımıza da bu sporu sevdirip aşılarsak tüm çalışmaların en güzel meyvesi alınmış olunur. Sporcularımızdan da isteğim, bu yeteneğinizi saklamayın ve aşılayabildiğiniz kadar kişiye aşılayın. Ben herkese teşekkür ediyor yarışmacılara da turnuvada başarılar diliyorum.”

 

Şampiyonanın ilk hamlesini Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay ve Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker yaptı. Daha sonra sporcularla tek tek sohbet eden Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker sporculara başarılar diledi.